Dvě stě padesát diváků si nenechalo ujít duel osmnáctého kola KSM ve kterém se utkala první dvě mužstva tabulky. Sršni hostili dosavadního lídra HK Králův Dvůr. Hosté jdoucí za postupem do KLM přijeli vyhrát. Stejný úmysl měli i Sršni před domácím publikem, ovšem před utkáním se jim smolně zkomplikovala situace.

.
Do sestavy nemohli nastoupit hned čtyři útočníci. Již dříve zraněný Meloun, Pipek (trest z Příbrami) a Sádlo s Charvátem, kterým pro zranění ruky předčasně skončila sezóna.

SK Sršni Kutná Hora – HK Králův Dvůr 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Vzájemný respekt znamenal oboustranně opatrný začátek. Postupně se však Sršni více osmělovali a vytvářeli si lepší šance. Hosté, kteří mají svou kvalitu a tvrdost dávali na vědomí, že to dnes bude bolet. Pozdější ošetřování krvavých šrámů v obličeji Poláčka, Rudolfského a Jiřího Tvrdíka I. tomu dalo za pravdu. I když Sršni soupeře přestříleli, vytvořené šance nedokázali proměnit. Skórovat se však povedlo hostům v sedmnácté minutě. Na střelu obránce Hermann přes clonící hráče neviděl a stav 0:1 vydržel až do první sirény.
Do druhé části vlétli Sršni odhodláni vývoj otočit. Bohužel situace se jim zkomplikovala ještě více. Pro bolesti v třísle odstoupil obránce Čejka, po pěstní potyčce musel předčasně do sprchy další obránce Poláček a obránce Tvrdík dostal desetiminutový trest. Stanislav Bednář musel improvizovat. Je to však zkušený kouč, který umí a situaci skvěle zvládl. Vyrovnání stavu na sebe nenechalo dlouho čekat a přišlo z hole nejmladšího obránce. Švejda překvapivou střelou od mantinelu vymetl pavučiny v bráně hostí a nakopl tým ke skvělému výkonu. Sršni přehrávali Králův Dvůr a ve dvacáté páté minutě vývoj otočil Pácal. S kotoučem obkroužil bránu, vybruslil na kruh a vymetl stejný růžek brány hostů jako Švejda. Že to byla trefa vítězná určil až další vývoj.
Třetí třetinu nespokojení hosté potřebovali vyhrát. Zbývající Sršni do ní však dali všechno a sáhli si až na dno sil. Svého soupeře opět zvládli a vytvořili si také několik brankových příležitostí. V samém závěru ustáli i „power – play“ hostů a poslední siréna odstartovala euforii zaslouženého vítězství a oslavu s dosud nejpočetnějším publikem, kterému hráči děkovali za podporu.
Tříbodový zisk vynesl Sršně do čela tabulky, ovšem Králův Dvůr má odehráno o zápas méně. Sršně čeká v dalším kole venkovní derby se Žabonosy, které se hraje v neděli 15.2. od 18:00 v Kolíně.