V Tylově divadle se 25. února konalo oceňování nejúspěšnějších sportovců Kutné Hory. O doprovodný program se postarali úřadující mistři ČR Barbora Nováková a Lukáš Veverka z TŠ Novákovi ukázkou latinskoamerických tanců, závodnice Fit Art Jarmily Kolínské a zpěvačky Kamila Nývltová a Michaela Nosková. ……………………………..

.
KOLEKTIVY MLÁDEŽE DO 18 LET

1. ZŠ TGM Kutná Hora – florbal – starší žákyně
Mistr České republiky ve florbalu ZŠ, mezinárodní mistr České a Slovenské republiky.

2. SKP Olympia Kutná Hora – florbal dorost
Tým, který v loňské sezóně postoupil do 2. ligy dorostenců. Po polovině sezóny figuruje na 2. místě tabulky, která mu zajišťuje postup do 1. ligy. (nejvyšší soutěž). Družstvo je složeno z odchovanců a prezentuje se ve své kategorii moderním florbalem a nejlepším útokem v soutěži. Za jeden a půl sezóny má fantastickou statistiku, která mluví za vše: z 30 zápasů, 26 vyhráli, 1 remizovali a 3 prohráli.

3. TJ Sparta Kutná Hora – házená – starší žáci
Tým starších žáků na jaře dokázal postoupit mezi šestnáctku nejlepších týmů v ČR, přestože byl oproti většině soupeřů v průměru výrazně mladší a fyzicky méně vyspělé. Na podzim starší žáci dokázali s výrazným náskokem zvítězit ve společném přeboru a zajistili si tak přímý postup do celorepublikové Žákovské ligy. V týmu působí řada velmi talentovaných hráčů, kteří, pokud u házené vydrží, jsou velkým příslibem do budoucna.

.
JEDNOTLIVCI MLÁDEŽE DO 18 LET

1. Kosina Vojtěch – TJ Sparta Kutná Hora – kuželky
2. místo na Poháru mladých nadějí, Mistr ČR 2013 v kategorii – žáci jednotlivci, člen širší nominace reprezentačního družstva dorostu ČR.

2. Antoš Milan – Sparta Kutná Hora – fotbal
Mladý kutnohorský fotbalista si na jaře v dorostu vystřílel pozvánku do divizního A-týmu, kde nastupoval stabilně. V patnácti divizních zápasech nastřílel 4 branky a vysloužil si pozornost takových klubů, jako jsou Sparta či Dukla Praha. Kromě toho byl zvolen fotbalovým talentem roku na Kutnohorsku v kategorii dorostu.

3. Vaníčková Karolína – JBN Kutná Hora – bowling
V roce 2013 – kategorie juniorů jednotlivců (děvčata) do 18 let – 1. místo, kategorie juniorů jednotlivců (děvčata) do 21 let – 2. místo, kategorie družstev – I. Juniorská liga – 3. místo, kategorie dospělých smíšených dvojic – 2. místo.

.
CENA STAROSTY

1. Morysková Aneta – USK Praha – skok o tyči
Halové MČR – 3. místo (395 cm), 3. místo na Pražské tyčce (391 cm), 3. místo hlavní MČR (395 cm), 3. místo na mítinku Praga Academica – osobní rekord 410 cm, B-limit pro ME do 22 let ve Finsku, 7. místo Regensburg – 410 cm, kvalifikace na ME do 22 let ve Finsku. 11. místo ne ME ve Finsku do 22 let (410 cm kvalifikace – 6. místo, 405 cm finále). 1. místo na MČR do 22 let (405 cm).

2. Brtnický Filip – TK Neridé – tenis
V roce 2013 jako první Kutnohorák pronikl na žebříček ATP jak ve dvouhrách, tak ve čtyřhrách. Aktuální žebříček ATP: 1308. dvouhry / 1399. Čtyřhry. Nejlepší žebříček ATP: 1286. dvouhry (16. 9. 2013) / 1268. čtyřhry (10. 6. 2013). V českém žebříčku je aktuálně na 44. Místě. Hráč 1. ligy za TK Neridé v Praze.

3. Trousil Jan – 1. FC Slovácko – fotbal
Opora zadních řad prvoligového klubu 1. FC Slovácko. Na konci sezony 2012/2013 skončil Trousilův tým na 9. místě Gambrinus ligy a kutnohorský fotbalista měl na svém kontě 28 zápasů, 2398 odehraných minut, 4 góly, 2 asistence, 5 žlutých a jednu červenou kartu. Po podzimní části sezony 2013/2014 je Slovácko osmé. Trousil odehrál 11 zápasů, v nich odehrál 858 minut. Jednou přihrál na gól, dostal 5 žlutých a jednu červenou kartu.

.
SPORTOVNÍ HVĚZDA DENÍKU

Jiří Schwarz – SKP Olympia Kutná Hora, florbal (dorost)
Kapitán nejúspěšnějšího mládežnického florbalového týmu. Výborný střelec, ale hlavně tahoun týmu. Pravidelně nastupuje i v juniorské kategorii. Čtenářskou anketu Deníku vyhrál suverénně se 100 hlasy.

.
HANDICAPOVANÍ –  KOLEKTIV

SK Barbora Kutná Hora – klienti Domova Barbora Kutná Hora – stolní tenis
Na republikovém turnaji ve stolním tenisu v Novém Bydžově uspěli jednotlivci SK Barbora Kutná Hora. Ve dvouhrách si zajistil první místo Zdeněk Machota, třetí skončil Martin Torák a pátý František Bodský. Na listopadovém národním turnaji zaznamenali stolní tenisté SK Barbora KH historický úspěch. Stříbrné medaile ze čtyřhry přivezli Zdeněk Machota a Martin Torák. Neztratili se ani Ladislav Turský, který vyhrál zlatou medaili ve dvouhře. Díky tomu se dostal do losování o místo v reprezentaci ČR na speciálních hrách v Riu v roce 2016.

.
KOLEKTIVY DOSPĚLÝCH NAD 18 LET

1. Sparta Kutná Hora – fotbal – A tým
Kutnohorští fotbalisté zakončili jarní část sezony 2012/2013 na skvělém druhém místě, což od nich jako nováčka soutěže nikdo nečekal. Postup do ČFL jim unikl o pár bodů. Na podzim skončili svěřenci trenéra Radim Truksy na 5. místě se ziskem 23 bodů.

2. SKP Olympia Kutná Hora – florbal – A tým
První tým tabulky 3. ligy mužů. 1 prohra z 12 utkání, družstvo postavené na vlastních odchovancích s nejnižším věkovým průměrem v soutěži. Do puntíky plní předsezónní předsevzetí a to návrat do 2. ligy.

3. TJ Viktoria Sedlec Kutná Hora – fotbal – A tým
Předměstský klub z Kutné Hory dokázal na jaře vyhrát okresní fotbalový přebor, když v posledních kolech předehnal suverénní Kutnou Horu B, se kterou prohrál jen ve finále Poháru OFS. Svěřenci trenéra Luboše Votavy tak získali stříbrné medaile. V podzimní sezoně skončili Sedlečtí na pátém místě s 24 body.

.
TRENÉR ROKU

1. Truksa Radim – Sparta Kutná Hora – fotbal (A tým)
Dotáhl tým na 2. místo v Divizi C, aktuálně je Kutná Hora pátá. Pracuje koncepčně a do týmu zabudovává mladé hráče.

2. Hasala Jiří – TJ Sparta Kutná Hora – házená (žáci)
Jiří Hasala vychoval již několik generací kutnohorských házenkářů. V roce 2013 vedl tým starších dorostenců ve druhé dorostenecké lize. Od léta vede tým mladších žáků a povedlo se mu s tímto družstvem vyhrát Společný přebor Středočeského a Ústeckého kraje s vysokým náskokem a přímo postoupit do celorepublikové Žákovské ligy. Dokáže hráče velmi dobře motivovat k vysokým výkonům, jeho trénink je vždy velmi dobře připraven a po metodické stránce perfektní. Efektivně se též podílí na vytváření celooddílové tréninkové koncepce.

3. Jelínek Michael – ZŠ TGM Kutná Hora (starší žákyně)
Trenér a učitel ZŠ T. G. Masaryka, který dokázal poskládat tým mistryň republiky ve florbalu.

.
SÍŇ SLÁVY

Stehlík Jiří – Sparta Kutná Hora – šachy
Dlouholetý vynikající šachista a stále ještě aktivní hráč Sparty Kutná Hora. Na šachovnici i ve svém věku dokáže vymyslet vítězné kombinace. Mimo jiné již několik let pravidelně o šachách informuje ve své rubrice v Kutnohorském deníku.

.
JEDNOTLIVCI DOSPĚLÝCH

1. Kopecká Martina – Škola Teakwondo ITF
Nominována do seniorské reprezentace ČR. Užší výběr reprezentace ČR na ME a MS jak v týmových, tak jednotlivých kategoriích. ME v dubnu (Slovinsko) – zlato (týmové, přerážecí disciplíny), stříbro (týmové, secvičená sebeobrana), bronz (sportovní boj do 57 kg), listopadové MČR – zlato ve sportovním boji do 57 kg, stříbro ve cvičení technických sestav.

2. Zadražil Pavel – Fitness Centrum Kutná Hora
Po velice vydařeném loňském roce, kdy dokázal vyhrát všechny závody v Českém Poháru Amatérů bez jediného zaváhání, čím vytvořil Česko-Slovenský rekord a postoupil mezi profesionální strongmany, letos velice úspěšně reprezentoval město Kutnou Horu a celkově Českou republiku na mezinárodních závodech. Účastnil se všech závodů Evropského poháru Srongmanů. Podařilo se mu i vyhrát svůj první závod mezi profesionály, dokonce na české půdě, v Teplicích. Při svém prvním celosvětovém startu obsadil velice cenné 6.místo. Tento rok obsadil mezi českými závodníky 2. místo a celkově v Evropském poháru skončil na 3. místě. Takový úspěch v prvním roce mezi profi strongmany ještě žádný Čech neměl.

3. Vančura Jakub – Sparta Kutná Hora – fotbal
Motor a mozek hry kutnohorského fotbalu. Hraje středního záložníka a stabilně podává skvělé výkony, které umí podpořit góly a i asistencemi. Na jaře pomohl mužstvu na druhé místo Divize C. Na podzim nastřílel v šestnácti zápasech čtyři branky a na šest jich přihrál.