Po dvou týdnech zasedal krizový štáb města. Starosta města potvrdil stabilizaci počtu nakažených a klidný chod nemocnice

„Situace je nyní stabilizovaná. V současné době je v Kutné Hoře 126 nakažených, což je číslo, které pozorujeme již několik dní. Přírůstek počtu nakažených je v průměru kolem deseti nově diagnostikovaných denně. V rámci kutnohorského okresu je k úterý 8. prosince 533 nakažených, což znamená pokles oproti minulému týdnu, kdy bylo evidováno 593 covid-pozitivních pacientů,“ informoval starosta města Josef Viktora (ANO) po zasedání krizového štábu.

Nemocnice stále pracuje v mírnějším režimu, situaci naši zdravotníci zvládají bez větších problémů. Stále probíhá testování, přičemž mírně stoupl počet lidí, kterým byly vzorky odebrány. 

Pozitivní infromací je také sdělení, že byla stabilizována situace v oblasti sociálních služeb jako jsou například domovy důchodců, kde v minulých týdnech došlo k rychlejšímu šíření nákazy. Nyní tento trend již ustal. 

V Kutné Hoře je také možné podstoupit tak zvané antigenní testy, které jsou prozatím určeny pro pedagogy a od 18. prosince i pro další zájemce. 

Záchranná služba, hasiči i policisté jsou stále v plné pohotovosti, covid nenarušuje jejich běžnou činnost, není zaznamenán vysoký výskyt koronaviru mezi jejich členy. Policisté ani městští strážníci, kteří provádějí kontroly ve městě, nezaznamenali žádné závažné porušení vládních nařízení. 

„Od středy 9. prosince pak platí nová vládní nařízení, která mimo jiné stanoví zavírací dobu barů a restaurací na 8 hodin – a to včetně výdajových okének. Platit bude zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti a prodej občerstvení ani alkoholu nebude možný ani na tržištích. Na hromadných akcích ve vnějších prostorech bude možné shromažďování maximálně padesáti osob a ve vnitřích prostorech deset lidí. Je nutné, aby lidé tato opatření dodržovali,“ uvedl starosta města Josef Viktora. 

Termín příští schůzky krizového štábu se bude odvíjet od vývoje situace. Pokud nedojde k výraznému zhoršení situace, sejdou se jeho členové opět za dva týdny. Kdyby ale měl počet nakažených vzrůstat, bude krizový štáb svolán již na příští úterý. 

zn

Zavřít menu