Šestnáctého května se na pódium České 1 postaví jeden z bluesrockových velikánů, ex-frontman legendárních Savoy Brown, americký baskytarista a zpěvák Nathaniel Peterson. S italským kytarovým virtuozem Fulviem Felicianem, představí publiku průřez vlastní tvorbou i klasikou žánru. …………………………………………..

Nathaniel Peterson pochází z indiánské rodiny. Narodil se v Memphisu, stát Tennessee. Záhy po narození se rodina stěhuje do Detroitu a ještě v dětském věku se malý Nathaniel chápe baskytary a zůstává nástroji věrný už napořád. Brzy se důvěrně seznamuje, koncertuje a jamuje s umělci s celých Spojených států. Protože se nikdy nesoustředí pouze na jeden vyhraněný styl, v průběhu 60tých let vystupuje např. s Mitchem Ryderem, Tim Buckleyem, Rusty Dayem či Iggy Popem. Sedmdesátá léta tráví s mnoha různými umělci na turné po USA a Evropě. Po návratu do USA v 80. roce nahrává v Los Angeles své sólové album se skupinou pojmenovanou Mama Roo. Znovu se vydává na nekonečné turné a postupně vystupuje např. s Coco Montoyou od Johna Mayalla, Jamesem Armstrongem z Albert Collins Bandu, Jimem Keltnerem od Erica Claptona, Kenny Logginsem, Spencerem Davisem, Stevem Lukatherem a Jeffem Porcarem z Toto a nekonečnou řadou dalších. Příchodem 90tých let pokračuje na nahrávání a komponování s mnoha dalšími umělci, mezi kterými je nutné jmenovat Keitha Richardse z Rolling Stones, Petera Greena z Fleetwood Mac, členy Howlin´ Wolf atd., až zakotví na pět let jako zpěvák a baskytarista Savoy Brown. Po odchodu z kapely se opět vrhá do nekonečného maratonu různých turné a nahrávání alb s různými umělci, až začne spolupracovat s Twin Dragons. Tato kapela, s neustále se měnící sestavou okolo Petersona, se již také v minulosti představila českému publiku na několika koncertech. V této skupině také začala spolupráce Petersona s italským kytarovým mistrem Fulviem Felicianem. Ten,ač o mnoho let mladší, je také ostříleným borcem a velice často bývá hostem prestižních bluesových festivalů. Je znám, mimo jiné, jako velký obdivovatel hry Jimiho Hendrixe a velké úspěchy slaví i s jeho cover bandem.

 .
Fulvio & Nat

.
Celý večer otevře Petr Henych se skupinou G-bod. Petr Henych je český rockový kytarista, který na sebe poprvé upozornil v roce 1992 v kapele John Dovanni. V průběhu let působil pak vedle nejvýraznějších osobností české hudební scény (Ladislav Křížek a KREYSON, Vilém Čok, Bára Basiková a PRECEDENS, Pancho, Petr Kolář, v současné době též LEADERS Kamila Střihavky). V roce 2007 Petr Henych sám složil, nahrál a vydal své první instrumentální album „Na vlastních rukou“ a po krátké době založil doprovodný band tvořený basistou Martinem Hroňkem a bubeníkem Jakubem Homolou. Trio bylo pojmenováno G-bod a v jeho repertoáru je materiál z CD „Na vlastních rukou“, několik převzatých skladeb např. Jimiho Hendrixe nebo Joe Satrianiho. V roce 2010 vyšlo zatím poslední CD skupiny G-bod s názvem „Pleasure Trip.

16.05.| NATHANIEL PETERSON & FULVIO FELICIANO (ex – Savoy Brown, Twin Dragons) + Petr Henych & G-bod, Music Club Česká 1, 20.00 hod. Vstupenky (200,00 CZK) na koncert jsou prodeji v sítích Eventim a Ticketpro, kancelářích Tipsport a prodejnách Bontonland. Vzhledem ke kapacitě klubu pouze v omezeném množství. Info: 602 387 290

 

Zavřít menu