Unikátní výstava současného mezinárodního umění, která přestavuje ojedinělou sbírku děl umělců z celého světa, je k vidění v Kutné Hoře již od dubna. Pro velký zájem obdivovatelů současného umění bude výstava prodloužena až do 18. srpna 2013. ……………………………………………………

Výstava IMAGES FOR IMAGES, Artists for Tichy – Tichy for Artists představuje více než 500 děl od více něž stovky českých i zahraničních umělců. Vystavovaná díla jsou součástí sbírky nadace TICHY OCEAN, jejíž ředitel, Čechošvýcar Roman Buxbaum, získává díla umělců výměnou za fotografie kyjovského rodáka Miroslava Tichého. Miroslav Tichý, který nestál o publicitu a veřejné uznání odmítal prodávat své fotografie, výměně za díla ostatních umělců se však nebránil. I díky tomuto osobnímu postoji se stal velice oblíbeným mezi umělci z celého světa. Na ploše více jak 2000 m2 můžete spatřit díla umělců celosvětově známých, ale i těch, kteří si místo na poli současné umělecké scény teprve hledají. Mezi nejvýznamnější umělce patří například Richard Prince, Marc Quinn, Alex Katze, Thomas Ruff nebo Lawrence Weiner. České umělce zde zastupuje Zbyněk Baladrán, Jiří David, Jitka Hanzlová, Krištof Kintera, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Helena van der Kraan, Dominik Lang a Václav Stratil. Orientovat se na současné mezinárodní umělecké scéně pomůže návštěvníkům rozsáhlá odborná publikace s texty kurátora Zdenka Felixe a autorů – Bazona Brocka, Noemi Smolik, Cory Waschke a Romana Buxbauma, která zároveň slouží jako průvodce výstavou. Prodloužením této unikátní výstavy dáváme návštěvníkům šanci užít si výstavu v poklidném období prázdnin a spojit ji s výletem do Kutné Hory, která vybízí k návštěvě mnoho dalších zajímavých míst.

Rozloučení s letní sezonou v GASK
Na osmnáctého srpna připravuje Galerie Středočeského kraje rozloučení s letní sezonou. Od 15. hodin je na programu komentovaná prohlídka výstavy Špičky – Sklo jako koncept s kurátorem Richardem Drurym v anglickém jazyce. O hodinu později následuje komentovaná prohlídka v českém a anglickém jazyce výstavy IMAGES FOR IMAGES – Artists for Tichy, Tichy for Artists s kurátory Veronikou Marešovou a Richardem Drurym. V 16. resp 17. hodin jsou v plánu vernisáže obou výstav.
Vzhledem k omezenému počtu míst na prohlídky, je třeba potvrdit účast na email: zvardonova@gask.cz nebo telefonicky: 606 703215 (D. Zvardoňová) do 15. 8. 2013. Po celou dobu je k dispozici hlídaný dětský koutek, stejně tak jako GASK kavárna se skvělou kávou Don Cortéz.

Galerie Středočeského kraje – GASK

.

Zavřít menu