Městské památky, stálá inspirace umělců. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 9. září od 17 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého

Od 10. září 2021 bude v kostele sv. Jana Nepomuckého otevřena zajímavá výstava, kterou Město Kutná Hora připravilo pro rok 2020 k 25. výročí zapsání města na seznam kulturního dědictví UNESCO. Bohužel památky a galerie byly v době pandemie koronaviru uzavřeny, a proto  bude veřejnosti tato  ojedinělá výstava představena znovu a budeme doufat, že památky a galerie zůstanou už navždy otevřené.

Již samotný název výstavy – Kutnohorské památky – stálá inspirace kutnohorských umělců – plně vystihuje, o co kurátorům výstavy jde. Jedinečné kutnohorské stavební skvosty vždy byly, jsou a v budoucnu zcela jistě budou vděčnou a zároveň stále vzrušující inspirací malířů, grafiků, fotografů  nebo uměleckých kovářů. Na výstavě se potkáte s díly manželů Stanislava a Terezy Divišových, Jitky Jelínkové, Stanislava Kostky, Andreje Németha, Marie Slavotínkové, Jaroslava a Aleše Rezlerových, Hany Richterové, Martina Balcara, Miloše Truhláře i Jana Šmoka.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 9. září 2021 v 17 hodin v prostorách kostela sv. Jana Nepomuckého a jste srdečně zváni.

red

Zavřít menu