Po několika letech k nám do Kutné Hory opět zavítal Kinematograf bratří Čadíků. Projekce filmů se konají od půl deváté večer na Palackého náměstí. Po úvodní pohádce Tři Bratři je dnes na programu česká komedie režiséra Tomáše Vorla „Vejška“. Vstup na projekci je zdarma!

.
Upozornění: pořadatelé mají k dispozici pouze padesát židlí, chcete – li tedy mít jistotu místa k sezení, je třeba dorazit v dostatečném předstihu, nebo si donést sezení vlastní!

Vejška (komedie, 2014)
Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je nekompromisní. Na školu se hlásí i krásná Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek bezhlavě zamiluje. Michal Kolman (Jiří Mádl) studuje VŠE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Zkoušky a zápočty řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus). Kocourkova matka (Zuzana Bydžovská) se dávno vzdala představy, že její syn bude studovat něco pořádného, zatímco paní Kolmanová (Ivana Chýlková) svého synka neustále vydržuje a hýčká. Oba kluky spojuje už od gymplu ilegální malování graffiti. Na pražských střechách, nádražích a v podchodech zažívají divoká dobrodružství. Při jedné noční honičce je Kocourek dopaden…

Kinematograf bratří Čadíků
Již více než dvacet let se milovníci kvalitních filmů a neobvyklých produkcí mohou těšit na příjezd Kinematografu bratří Čadíků, který každoročně do několika desítek českých a moravských měst přiváží zajímavé české filmy. Kinematograf bratří Čadíků (KBC) provozuje patnáct mobilních kin. Od roku 2002 působí dva pojízdné kinoautobusy také na sousedním Slovensku. Projekce na otevřených náměstích a jiných veřejných prostorech mohou návštěvníci shlédnout zdarma. Kinematograf bratří Čadíků promítá výhradně filmy z české produkce či koprodukce.

(tz)

.

Zavřít menu