Osmý Benefiční ples pořádaný občanským sdružením Cesta životem bez bariér se uskuteční 22. listopadu 2014 od 20. hodin v kutnohorském kulturním domě Lorec. Moderování se již tradičně ujme herec Pavel Nový, k tanci i poslechu zahraje Březovanka.

.
Připraven je pestrý program a bohatá tombola. Podpora z výtěžku tentokráte poputuje na vybavení nového rehabilitačního centra, které jsme otevřeli v Kutné Hoře. V centru nabízíme pohybovou terapii TheraSuit. Therasuit je jedna z nejúčinnějších a nejmodernějších metod na světě při řešení problémů s chůzí u dětí i dospělých s dětskou mozkovou obrnou (DMO) a podobnými diagnózami, které se nemohou pohybovat vůbec nebo jen s velkými problémy.
Tato metoda pracuje se speciálním oblekem, tzv. „kosmickým oblečkem“, na němž je mnoho gumiček, které nahrazují nefunkční svaly. Díky obleku se může pacient zavěsit na gumová lana, což mu pomůže získat potřebné odlehčení pro první krůčky. To umožňuje i dosud nechodícím pacientům či pacientům s nesprávnou chůzí, začít chodit či pohyby při chůzi zlepšit, a tím nedeformovat na celý život šlachy a klouby. Neustálým opakováním určitých pohybů tak lze docílit obnovení nebo vytvoření mozkových spojů a probudit takzvané spící buňky. A co je důležité, takto naučené schopnosti zůstanou i po skončení rehabilitace.

Petra Hnátová, Cesta životem bez bariér, o.s.

.

CŽBB - PLES 2014

.

Zavřít menu