Ochotnický spolek Tyl uvede ve čtvrtek 16. září na Malé scéně Tylova divadla v Kutné Hoře anglickou komedii Pan Halpern a pan Johnson

Letošní sezónu zahájí kutnohorští ochotníci anglickou komedií Pan Halpern a pan Johnson z pera Lionela Goldsteina. Premiéra se koná ve čtvrtek 16. září od 19:00 na Malé scéně Tylova divadla v Kutné Hoře. Režie se ujala Petra Wagenknechtová, v hlavních rolích se představí známé tváře Ochotnického spolku Tyl – Miroslav Štrobl a Ota Fiala. Představení doprovodí živé hudební vstupy Borise Buňky.

Hra vypráví o dvou mužích, kteří ztratí lásku, ale najdou přátelství. Děj začíná nečekaným setkáním nad hrobem zesnulé Florence, která byla životní družkou pana Halperna a osudovou láskou pana Johnsona. Muži se nad jejím hrobem poprvé střetávají tváří v tvář. Johnson se nic netušícímu Halpernovi představí jako dlouholetý přítel jeho ženy. V jiskrném dialogu oba muži postupně odhalují svá tajemství, nejniternější touhy a přání. Od prvotního hněvu a nenávisti postupně docházejí ke vzájemnému souznění. Pana Halperna, manžela zesnulé Florence, ztvární Ota Fiala. Pana Johnsona, jejího věrného přítele a obdivovatele, Miroslav Štrobl.

„Hru jsme si hned po prvním přečtení zamilovali. Je to nádherný příběh ze života, který by mohl zažít každý z nás. Hra se pro nás za ten půlrok, co ji připravujeme, stala srdeční záležitostí,“ vysvětluje režisérka představení Petra Wagenknechtová.

Ochotníci uvedou hru na Malé scéně Tylova divadla v Kutné Hoře. „Už od počátku jsme věděli, že je hra jako šitá na míru Malé scéně Tylova divadla. Je to komorní prostor, kde je herec divákovi velmi blízko, skoro na dosah. A to samozřejmě ještě podtrhne atmosféru představení,“ popisuje Petra Wagenknechtová.

Forma představení nebyla od počátku jednoznačná. Prvním záměrem bylo provést hru jako rozhlasové natáčení, tedy jako čtenou. „Nakonec jsme si ale řekli, že je to tak dojemný příběh, že by byla škoda nehrát jej klasickým způsobem,“ dodává Ota Fiala, představitel pana Halperna.

Vstupenky na představení jsou k zakoupení na pokladně a webu Tylova divadla a v Informačním centru Kutná Hora. Nenechte si ho ujít. Více informací na webu ZDE.

tz, red

 

 

Zavřít menu