Pozvánka: Neděle bude na Kačině ve znamení Zámecké pouti

Zámecká pouť čeká na návštěvníky zámku Kačina tuto neděli. Tradiční velká jarní akce, dříve známá jako Cukrářská pouť je zároveň otevřením turistické sezóny. Stejně jako v minulosti se mohou návštěvníci těšit na pořádnou porci zábavy doprovázenou živou hudbou, nebo třeba módní přehlídkou svatebních šatů. ………………………………………………………………………

Stejně jako v předešlých letech se můžou návštěvníci těšit na velkou porci zábavy v podobě kouzelnické školy Harryho Pottera, provazochodce s artisticko-žonglérským představením, kde budou vzduchem létat barevné míčky, kuželky, diabola, mačety a hořící pochodně.
Na provazovém žebříku budou moci nejen děti zkusit svou šikovnost, dětský divadelní spolek Oříšek zahraje v zámeckém divadle pohádku „Kulihráškovy cesty,“ v zámecké oranžerii bude prodejní výstava orchidejí, nebude chybět svezení na koních, malování na obličej, tvořivé dílny, domácí zvířátka v ohradě atd. Oblíbená suchá vazba z SOU Čáslav bude k prodeji v rotundě zámku. Pouť zpestří živá hudba a módní přehlídka svatebních šatů salonu IN.
Součástí poutě bude tržiště s rozmanitým zbožím pro radost i domácnost a různými dobrotami, jako jsou zákusky, koblížky, koláčky, sýry, cukrová vata, trdelník, med a výrobky z něj, marmelády, sušené ovoce, oříšky a jiné dobroty. Občerstvení opět zajistí Hotel Svatý Hubert ze Zbraslavic, který připraví zvěřinový guláš a speciality z udírny a na rožni. V ceně vstupného bude vstup do zámku, zámecké knihovny a oranžerie.

13. 4. | 10:00 – 17:00 hod. ZÁMECKÁ POUŤ NA KAČINĚ, dříve Cukrářská pouť, je zároveň otevřením turistické sezóny. Vstupné: 100,- Kč plné, 50,- Kč snížené, držitelé průkazek ZTP zdarma.

(tz)

.