Pozvánka: Orchestr Akademie komorní hudby se představí 27. června od 19.30 na vodním pódiu v zahradách GASK

Orchestr složený ze špičkových mladých hudebníků, českých a německých studentů Akademie komorní hudby, vystoupí pod vedením violoncellisty Tomáše Jamníka a hobojisty Jana Součka od 26. do 28. června na open-air koncertech na několika místech ve Středočeském kraji. V Kutné Hoře potěší posluchače 27. června na vodním pódiu v zahradách GASK.

“I nadále se chceme věnovat koncertování ve Středočeském kraji a nabízet posluchačům hudební zážitky i tam, kde by je nečekali. V letních měsících rádi využíváme venkovní prostory a pokud bude počasí přát, s výjimkou jediného se všechna vystoupení odehrají pod širým nebem,” říká umělecký vedoucí Akademie komorní hudby Tomáš Jamník.

Orchestr v tomto roce vystoupí na různých nevšedních místech Středočeského kraje se skladbami Wolfganga Amadea Mozarta, Bohuslava Martinů a Arvo Pärta. Plánované koncerty proběhnou 26. června na zámku v Kostelci nad Černými lesy, 27. června na vodním pódiu v zahradách Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře, 28. června na nádvoří hradu Pirkštejn v Ratajích nad Sázavou a o víkendu 29. a 30. června, kdy plánuje Akademie komorní hudby festival “Víkend hudby v Poděbradech”. V rámci festivalu čekají posluchače komorní koncerty, jako jsou například večerní nokturno na kolonádě prof. Libenského, hudební piknik v parku nebo koncert Tria Incendia v Divadle Na Kovárně, ale také nedělní orchestrální koncert na kolonádě.

Akademie komorní hudby se věnuje podpoře mladých talentů z České republiky a vzdělávání v oboru komorní hry. Výuka je realizována formou projektů, během kterých stipendisté připraví společně s lektory program, jenž je v závěru proveden na několika návazných koncertech. Uměleckým vedoucím Akademie komorní hudby je Tomáš Jamník, český violoncellista a vítěz soutěže Pražského jara.

V roce 2018 představila Akademie komorní hudby poprvé svůj orchestr, který působí především na území Středočeského kraje. “Je pro nás důležité, aby v těchto orchestrálních projektech studenty vedli lidé se zkušenostmi z těch nejlepších ansámblů. V loňském roce měl orchestr premiéru pod vedením členů Berlínské filharmonie, letos jsme oslovili z řad českých hudebníků Jana Součka, výtečného hobojistu PKF Prague Philharmonia a Státní opery Praha,” dodává Tomáš Jamník.

Více o jednotlivých koncertech na webových stránkách www.akademiekomornihudby.cz.

red

Zavřít menu