Nový filmový cyklus besed a promítání s autory „Kamarádi animovaného filmu“ začal v Galerii Středočeského kraje ve čtvrtek 2. února povídám s režisérem, výtvarníkem a animátorem Pavlem Koutským. Na další setkání se můžete těšit každý první čtvrtek v měsíci.

Pavel Koutský žije nedaleko Kutné Hory v Malešově, kde bydlí i několik dalších významných osobností českého animovaného filmu. Tvorba Pavla Koutského je rozmanitá – vedle krátkometrážních filmů, dětských večerníčků a seriálů vytváří i televizní znělky, reklamy a propagační filmy (např. Doktor Animo, Do pohádky, Dějiny udatného národa českého, Láska na první pohled, Navštivte Prahu a mnoho dalších). Má obdivuhodný smysl pro humor, dynamickou zkratku, symboličnost a nadsázku. Jeho doménou je kreslený film, ale animace mu dává možnost kombinovat kresbu i s reálnými předměty.

Starosta Martin Starý s místostarostkou Zuzanou Moravčíkovou při neformálním rozhovoru hledali možnosti další spolupráce s Pavlem Koutským, který mimo jiné vytvořil i film o Kutné Hoře pro Dačického dům.

tz

 

 

Zavřít menu