Romeo a Julie milují Kutnou Horu

Nejslavnější milenci světa odstartují své divadelní turné OLDstars on the ROAD z parku pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře v pátek 12. 7. od 20 hodin. S cestovní verzí inscenace hry alžbětinského velikána Williama Shakespeara se zastaví například v Benešově, Nymburku, Vrdech, na zámcích ve Zruči nad Sázavou, v Libochovicích, v Brandýse nad Labem, v klášteře v Roudnici nad Labem nebo na hradě Točník.  

Známý příběh studenti herectví odvypráví za devadesát minut. Letní dávku lásky sbalenou na cesty. Generační inscenace kultovního textu potěší zejména dospívající. Romeo se bude prohánět na skejtu, Julie zas na kolečkových bruslích. Hrát se bude pod širým nebem za každého počasí a to nejnovější překlad Martina Hilského.

“Romeo je obyčejnej puberťák, i když mluví ve verších,” shrnuje svou roli Petr Šimoníček. “Život ho fascinuje nekonečnou paletou možností,” doplňuje jeho alternant Matouš Košař. “A kněz Vavřinec má skvělý plán, teda aspoň to tak na začátku vypadá,” směje se Vendula Smižanská alias Julie.

V pondělí 29. července se pak v Kutné Hoře během své trasy zastaví druhá kočující divadelní inscenace – komorní příběh o dospívání PÍSKOVIŠTĚ v podání studentů DAMU Prokopa Košaře a Marie Anny Myšičkové.  Anatomie vztahu nedozrálé dvojice hrdinů, napůl dětí, napůl dospělých, setkávajících se na pískovišti. Ti dále poputují například do Březí, Prahy, hrad Pecka nebo na festival POVALEČ ve Valči u Karlových Varů.

Celý projekt OLDstars on the ROAD letos vyvrcholí ve čtvrtek 19. září od 21 hodin, kdy původní inscenací MARIE STUARTOVNA přispějí OLDstars  k zahájení Divadelního festivalu Kutná Hora, který pořádá jejich spřátelené Divadlo X10. V hlavních rolích se představí Alžběta Malá, Jindřiška Hanušová, Tomáš Weber, Antonín Brukner a další.

OLDstars v minulých letech svým letním projektem na Kutnohorsku rozžívali třeba bývalý pivovar v Sedlci u Kutné Hory a to festivalovým maratonem 30 divadelních představení, v létě 2023 pak uvedli ve vypuštěném zimním stadionu v Kutné Hoře postapokalyptickou hru Maria Von Mayenburga MARS, v okolí chrámu sv. Barbory inscenovali torzo středověkého textu MASTIČKÁŘ a z Kutné Hory odstartovali turné s cestovní verzí inscenace HAMLET.  Během divadelní sezony OLDstars provozují v pražských Vršovicích dva komorní divadelní prostory – sklepní HarOLD a bytové divadlo H2O. Na mapě studentských uměleckých aktivit působí již více než 20 let.

Projekt OLDstars on the Road je podpořen grantem města Kutná Hora a grantem Středočeského kraje – děkujeme!

Více na www.oldstarsontheroad.cz

tz

Zavřít menu