Kolotoče, atrakce a stánky postupně zaplňovaly od poloviny týdne prostranství v těsném sousedství katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci. Ve vysoké návštěvnosti se zajisté odráží i příznivé počasí, které po většinu dní panovalo. Ale ani páteční velmi deštivé počasí návštěvníky úplně neodradilo a přišli si užít pestrý program sedlecké pouti, která k velikonočním svátkům v Kutné Hoře již neodmyslitelně patří.
„Sedlecká pouť má v Kutné Hoře výjimečné místo. Není to jen o kolotočích – je to živá tradice, která propojuje generace. Je to událost, která dává lidem důvod potkat se, vrátit se domů, a zažít společně něco, co tu máme po staletí. A právě to dělá naši pouť výjimečnou,“ říká Jakub Skyva, koordinátor PR a komunikace Sedlecké pouti a zastupitel Kutné Hory.
Zatočit se na kolotoči či se nechat vystřelit v kouli k nebesům mohou zájemci ještě v pondělí 21. dubna. Provozní doba je v od 10.00 do 22.00 hodin.
tz, red, foto: M. Arnoštová, E. Pravda