Noc v katedrále se stala za dobu trvání MHF Prague Proms tradičně divácky hojně navštěvovaným koncertem v perle Kutné Hory, chrámu sv. Barbory. Letos se chrámový prostor naplní klasikou i spirituály v provedení vynikajícího vokálního seskupení Jeremy Winston Chorale.

.
Pod vedením samotného zakladatele sboru, dirigenta Jeremy Scott Wilsona, zazní od 19. hodin v katedrále klasická hudba (např. Rachmaninova či Beethovenova) ale zejména chlouba sboru, spirituály a gospely. O klavírní doprovod se postará Janet Cooper. Vstupné 200,- Kč.

Jeremy Winston Chorale
Když byl v létě roku 2012 založen sbor Jeremy Winston Chorale, začal se ihned v hudebních kruzích zapisovat nesmazatelnou stopou. První koncert souboru se uskutečnil na World Choir Games v Cincinnati. V konkurenci sborů z celého světa získal Jeremy Winston Chorale zlatou medaili, navzdory skutečnosti, že se jednalo o úplného nováčka! Navíc v soutěži lámal i další rekordy. Ke zlaté medaili v kategorii gospelů totiž přidal ještě stříbrnou v kategorii smíšených sborů a druhou stříbrnou v kategorii spirituálů. Díky tomu se v současnosti řadí mezi 15 nejlepších sborů USA.
.
JWCH 2015
.
Na tento triumf sbor brzy navázal neméně úspěšnými koncerty, mezi nimiž na pomyslném vrcholu bylo v roce 2013 prosincové vystoupení pro prezidenta Baracka Obamu a první dámu Spojených států v Bílém domě. Soubor také účinkoval s významným orchestrem Black Pearl a mnoha dalšími instrumentálními a sborovými ansámbly. Na úspěšných koncertech v poslední době sbor provedl např. skladby Gloria skladatele Johna Ruttera, Shout for Joy skladatele Adolphuse Hailstorka, dlouhou řadu spirituálů, Bachova mo teta, ale i modernu 21. století.
Jeremy Winston Chorale tvoří hudebníci, kteří již v minulosti s Jeremym úzce spolupracovali. Jedná se o jeho bývalé studenty, učitele a kolegy, jež spojuje mimořádný hudební talent.

(tz)

PROGRAM KOCERTU

 

.

Zavřít menu