17. LISTOPAD – DEN BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII
Letošní oslava Dne boje za svobodu a demokracii je jiná, než v uplynulých letech. Současná epidemiologická situace a vládní opatření společnou oslavu neumožní. Přesto nezapomínáme. Za město Kutná Hora zavěsil dnes 17. listopadu dopoledne kytici k pamětní desce obětem komunistického režimu umístěné na Vlašském dvoře starosta města Josef Viktora (ANO). Akce se konala bez účasti veřejnosti. I tak občané dali na vědomí, že nezapomínají. V ulicích města na řadě domů zavlály české vlajky.
„Nesmíme podcenit křehkost naší svobody. Vždyť hodnoty sametové revoluce pro nás zůstávají aktuální. Možná právě v této době nabývají na významu. Abychom svobodu společně prožívali zase naplno, závisí na vzájemné solidaritě a zodpovědnosti každého z nás,“ uvedl starosta a dodal: „Je důležité především mladé generaci připomínat toto výročí, význam boje za svobodu a demokracii.“
Kutnohorské střední školy a ŘKF – arciděkanství, které byly v uplynulých letech spolu s městem spoluorganizátory oslav v Kutné Hoře, vyzvaly občany, aby si tento významný svátek připomenuli s rodinou nebo s přáteli. „Rozsviťme svíčku na místech, která s tímto dnem souvisí, ať už u sochy TGM, pamětní desky obětem komunistického režimu před Vlašským dvorem nebo u Lípy 17. listopadu před chrámem sv. Barbory. Těšíme se, že se někde potkáme,“ vyzvala Kamila Dostálová z ŘKF – arciděkanství Kutná Hora. Součástí netradičních oslav výročí je i modlitba za svobodu a demokracii v naší vlasti. Modlitební řetězec začal 16. 11. v 18 hodin a končit bude 17. 11. v 18 hodin. Modlitba vyvrcholí mší svatou za svobodu a demokracii naší země, která bude sloužena on-line z chrámu sv. Barbory.
red
Aktualizována fotogalerie – v podvečer 17. listopadu přicházeli občané města zapálit svíčku na pietní místa. Nezapomínáme!!!
Zavřít menu