SHARE je osmnáctiměsíční projekt, jehož cílem je vytvořit evropskou síť měst a obcí, které jsou schopny poskytnout ubytování uprchlíkům, začleněným v programu přesídlování. Projekt potřebuje podporu ze strany měst a obcí, ale i od nevládních organizací. ……………………………………………..

Město Kutná Hora je aktivním členem tohoto projektu, proto 13. – 14. června navštívily místostarostka Dana Vepřková a referentka odboru sociálních věcí MÚ Kutná Hora, Tereza Bukovičová, britské město Sheffield. Mimo  Kutné Hory byli z České republiky přítomni i zástupci Bzence, Poděbrad a Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi.  Jednalo a diskutovalo  se o  otázkách přesídlování, začleňování a sociální práci s uprchlíky. Belinda Gallupová, členka týmu pro azylové otázky při městské radě představila projekt města Sheffieldu, službu pro podporu vzdělávaní etnických minorit a zdravotní kliniku Mulberry.  Velkou pozornost zúčastněných na sebe upoutal projekt s dlouholetou tradicí SAGE Greenfingers a práce s uprchlíky v místní komunitě.

Návštěva byla zakončena diskuzí se zaměstnanci, klienty, dobrovolníky a barmskými uprchlíky. Informace, které byly získány, budou velkým přínosem pro sociální pomoc rodině barmských uprchlíků, která našla nový domov v Kutné Hoře.

                                                                                                        Tereza Bukovičová, Dana Vepřková

.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

.

Zavřít menu