KH Tebis mění jednatele. Tomáše Pilce nahradí Bohuslav Procházka

Rada města ve funkci valné hromady společnosti KH TEBIS odvolala na svém jednání 30. 1. 2024 Tomáše Pilce z funkce jednatele a to k 5. 2. 2024. Současně byl z funkce předsedy dozorčí rady odvolán Bohuslav Procházka, který Tomáše Pilce nahradí od tohoto data na pozici jednatele.

Tyto personální změny jsou důsledkem dlouhodobé nespokojenosti rady města s informovaností ze strany společnosti KH TEBIS a sérií pochybení v rámci řízení organizace,“ řekla bezprostředně po jednání rady radní města Monika Válková.

Chybějícího člena v dozorčí radě nově doplní Josef Treml.

V příštích měsících očekáváme stabilizaci společnosti, nastavení cílů a kroků, které zmapují stav soustavy a zajištění dodávek tepla obyvatelům,“ doplnil Josef Treml s tím, že rada města ve funkci valné hromady následně vypíše výběrové řízení na nového jednatele společnosti.

Společnost KH TEBIS s.r.o. je největším výrobcem a dodavatelem tepelné energie ve městě Kutná Hora. Stoprocentním vlastníkem společnosti i celého tepelného hospodářství je město Kutná Hora. Teplo dodává do více jak 3000 domácností.

Jana Adamová

Tisková mluvčí

Městský úřad Kutná Hora

Zavřít menu