Město Kutná Hora ve spolupráci s Diakonií Broumov s.r.o. připravilo na březen letošního roku umístění dvou žlutooranžových kontejnerů na použité oblečení, textil, obuv, kabelky a dětské hračky. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

První kontejner byl umístěn na stanoviště kontejnerů na tříděné odpady naproti supermarketu Billa v Lorecké ulici a druhý vedle kontejneru na elektrozařízení na rohu ulic Opletalova a Ortenova nedaleko supermarketu Kaufland.

Jaké věci je možné do kontejneru odevzdat?

– letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské)

– lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, …

– látky (minimálně 1m2, prosíme, nedávejte odřezky a zbytky látek)

– peří, péřové a vatované přikrývky, polštáře, deky, spací pytle,..

– obuv – svázanou, aby se páry nerozhodily,

– tašky, kabelky, batohy – ale jen funkční

– plyšové hračky

Savý textil může být i potrhaný, jelikož se upotřebí na čistící hadry. Nesavé (umělé, silonové) věci, které jsou roztrhané nebo mají rozbité zapínání (zip, chybí knoflíky) do kontejneru prosím nedávejte, Diakonie Broumov nemá možnost věci opravovat. Veškeré věci musí být čisté, suché a zabalené do igelitových tašek či pytlů, aby se transportem nepoškodily!

Co se dále děje s použitým oblečením, textilem a obuví?

Vše bude odváženo do Diakonie Broumov, kde se dále přetřídí:

– na věci použitelné k humanitárním účelům, které budou předány do výdejních středisek Diakonie pro sociálně potřebné občany nebo pro další sociální organizace,

–  na věci neupotřebitelné k humanitárním účelům, které se použijí k dalšímu průmyslovému zpracování (např. v automobilovém a stavebním průmyslu nebo na výrobu přikrývek a úklidových hadrů).

Na celém procesu se podílejí lidé z okraje společnosti, kteří mají v Diakonii azylové ubytování a i pracovní uplatnění ( cca 60 klientů). Jedná se převážně o osoby bez přístřeší, které by jinak práci nikde nedostaly. Dalším pozitivním faktorem je ochrana životní prostředí, jelikož textil neskončí na skládkách, ale je ještě z 90% dále využitý. Čistý použitý textil a další věci pro humanitární pomoc již nebude potřeba nosit až na sběrný dvůr, ale každý ho bude moci kdykoliv a pohodlně odevzdat do připraveného kontejneru.

Další informace Vám rádi sdělí pracovníci Diakonie Broumov na tel.: 224 316 800, 224 317 203 nebo pracovníci Technického oddělení odboru správy majetku města tel.: 327 710 187.

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

.

Zavřít menu