Krizový štáb projednal situaci na Kutnohorsku. Nebylo nutné přijímat další opatření, ta platná ale musíme důsledně dodržovat

Stejně jako každé úterý v posledním období, sešel se i v tomto týdnu krizový štáb, aby projednal vývoj situace, týkající se pandemie koronaviru a jejího vývoje na Kutnohorsku. 

  • „I přes mírný pokles případů ve srovnání s čísly z minulého týdne se ale bohužel ukazuje, že se epidemie stále šíří a má částečně i charakter komunitního šíření,“ konstatoval starosta města Josef Viktora (ANO) s tím, že problém je i v tom, že ne každý, kdo pociťuje příznaky, se přihlásí k odběrům a může tak být zanesen do statistiky a vytrasován. 
  • Středočeský kraj je v rámci republiky jedním z nejpostiženějším, ale Kutnohorsko se naopak v rámci kraje drží v počtu nakažených koromavirem na spodních příčkách, což je v tuto chvíli pro obyvatele Kutné Hory potěšující. 
  • Znepokojující je šíření nákazy ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb, a to jak mezi klienty, tak i mezi zaměstnanci. Stále je ale převážná část pacientů mladšího věku, u nichž probíhá covid-19 buď s mírnými obtížemi nebo dokonce bez příznaků. Pacientů v seniorském věku je přibližně 18 %. 
  • Situace v kutnohorské nemocnici je prozatím stabilní, k dispozici je stále kolem patnácti volných lůžek. Nově přijímaní pacienti jsou přibližně ve stejném počtu, jako lidé propouštění. Stejně tak stále dostačuje kapacita centra pro odběr vzorků od testovaných pacientů.
  • Do boje proti šíření koronaviru se zapojuje také kutnohorská městská policie, která dohlíží na dodržování přijatých opatření a soustřeďuje se hlavně na riziková místa, jako jsou nákupní centra, nádraží a podobně. 
  • Krizový štáb ani tentokrát nevydal žádná opatření nad rámec celostátních pravidel pro boj s pandemií koronaviru. Jak ale zdůraznil starosta města Josef Vikora, je nezbytně důležité, aby byla všechna pravidla důsledně dodržována. 

„Chtěl bych velmi poděkovat všem členům Integrovaného záchranného systému i pracovníkům krajské hygienické stanice za maximální nasazení, s nímž slouží lidem, kteří jejich pomoc potřebují,“ uzavřel starosta města. 

Zavřít menu