Společnou oslavu výročí 17. listopadu současná situace letos nedovolí, přesto nezapomínáme

Společnou oslavu výročí 17. listopadu současná epidemiologická situace a vládní opatření neumožní, přesto nezapomínáme. Za město Kutná Hora položí 17. listopadu kytici k pamětní desce obětem komunistického režimu před Vlašským dvorem starosta Josef Viktora.

„Svoboda je i zodpovědnost. S touto situací se musíme smířit během oslav v letošním roce. Přeji si, aby 17. listopad v této zvláštní době probíhal jako den pokojných oslav z našich domovů a aby si každý z nás našel chvilku k zamyšlení. Všichni se můžeme alespoň na chvíli zastavit a uvědomit si sílu smyslu a myšlenek sametové revoluce,“ řekl starosta města Josef Viktora a dodal: „Nesmíme podcenit křehkost naší svobody. Vždyť hodnoty sametové revoluce pro nás zůstávají aktuální. Možná právě v této době nabývají na významu. Abychom svobodu společně prožívali zase naplno, závisí na vzájemné solidaritě a zodpovědnosti každého z nás.“

Kutnohorské střední školy a ŘKF – arciděkanství, které byly v uplynulých letech spolu s městem spoluorganizátory oslav v Kutné Hoře, vyzvaly občany, aby si tento významný svátek připomenuli s rodinou nebo s přáteli. „Rozsviťme svíčku na místech, která s tímto dnem souvisí, ať už u sochy TGM, pamětní desky obětem komunistického režimu před Vlašským dvorem nebo u Lípy 17. listopadu před chrámem sv. Barbory. Těšíme se, že se někde potkáme,“ vyzývá Kamila Dostálová z ŘKF – arciděkanství Kutná Hora.

Součástí netradičních oslav výročí bude modlitba za svobodu a demokracii v naší vlasti. Modlitební řetězec začne 16. 11. v 18 hodin a končit bude 17. 11. v 18 hodin. Modlitba vyvrcholí mší svatou za svobodu a demokracii naší země, která bude sloužena on-line z chrámu sv. Barbory. Bližší informace na webových stránkách ŘKF arciděkanství Kutná Hora.

pra, foto z listopadu 1989 v Kutné Hoře Jaromír Procházka

Zavřít menu