Kutná Hora zvítězila v krajském kole soutěže o Cenu Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón vyhlašované každoročně od roku 1995 Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska. …………………………………………………………………………………………………………………………………..

Vítězstvím v krajském kole se Kutná Hora nominovala mezi čtrnáct měst či městských částí, které se utkají o cenu celonárodní. Město stříbra by se v případě vítězství stalo prvním subjektem, kterému se tohoto ocenění podařilo dosáhnout opakovaně (poprvé Kutná Hora zvítězila v roce 2000).

Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ)

Po zakotvení Programu regenerace MPR a MPZ do života historických sídel přišlo Sdružení s myšlenkou oceňovat ta, která dosáhnou na tomto poli nejlepších výsledků. Celostátní cena sestává z monumentálního uměleckého díla z českého křišťálu vyrobeného firmou Rűckl Crystal, a. s., sklárna v Nižboru, symbolizujícího historická sídla (je majetkem Sdružení a na volnou plochu tohoto uměleckého díla jsou připisováni vítězové Ceny); replika Ceny je předávána vítěznému městu. K ocenění dále náleží pamětní grafický list a finanční částka 1 mil. Kč.

Zdroj: SHSČMS

.

Zavřít menu