Na posledním zasedání Rady města se kutnohorským radním představila větší část rodiny barmských emigrantů, kteří najdou od léta domov v Kutné Hoře. S rodiči nedorazil jenom desetiletý syn, který již začal chodit do školy v Ústí nad Labem, kde rodina v současné době pobývá. ………………………………………………………………

„Přijeli jsme dnes do Kutné Hory s cílem představit vám rodinu a ukázat jí město. V současné době žijí v Ústí nad Labem – Předlicích. Ujišťuji Vás, že Kutná Hora je mnohem hezčí,“ poznamenal s úsměvem hned v úvodu setkání v Rytířském sále Vlašského dvora k radním Petr Novák z odboru azylové a migrační politiky MV ČR.
Barmská rodina se do města stříbra přistěhuje v rámci programu české vlády, jedná se o podobný příklad jako rodiny z Kazaschstánu či Bosny a Hercegoviny v uplynulých letech.
Rodina pobývá v současnosti v ústeckém středisku pro imigranty, do Kutné Hory by měla přesídlit v polovině června.
„Dnes jsme se měli možnost s našimi budoucími spoluobčany poprvé seznámit, působí velmi sympatickým dojmem. Město jim poskytne nájemní byt, nájemné budou standardně hradit. Ministerstvo vnitra dá pro první čas i prostředky na sociálního asistenta, kterého jsme vyčlenili, pro otce rodiny máme připravené pracovní místo v Technických službách,“ shrnul vše podstatné starosta Ivo Šanc.
Po setkání na radnici a prodiskutování základních věcí týkajících se bydlení, práce, školy a zdravotnictví si manželé prohlédli dům a byt, do kterého se v červnu přestěhují.

Jan Šmok

Nebyly nalezeny žádné obrázky

.

Zavřít menu