Osvětlení kutnohorských památek zhasne, podobně jako v loňském roce, na šedesát minut v sobotu 23. března mezi půl devátou a půl desátou večer. Kutná Hora se tak připojí k celosvětovému happeningu pořádanému organizací The World Wide Fund for Nature (WWF). ………………………………………………………………………………

Celosvětový happening Hodina Země letos znovu propojí obce, firmy i jednotlivce, kterým není lhostejný stav životního prostředí a klimatu na naší planetě.

„Připomeňme si dvě důležité informace: zdokumentujte, prosím, Hodinu Země fotografiemi a videem. Podrobné instrukce, jak zhasínání zdokumentovat, najdete v příloze. Své materiály nám zašlete ideálně ještě v sobotu do 22:00. Dbejte prosím bezpečnostních předpisů a vyvarujte se manipulaci s otevřeným ohněm v místech, kde hrozí nebezpečí požáru,“ připomíná Magda Vodičková z ekologického institutu Veronica.

Do tmy se v letošním roce ponoří rekordních více jak sedm tisíc měst ve 152 zemích planety. Akce se zúčastní slavné památky, například římské Koloseum, most Golden Gate v San Franciscu, Eiffelova věž v Paříži či londýnský Big Ben. Z českých památek nebudou chybět třeba hrad Karlštejn, chrám sv. Barbory v Kutné hoře nebo Vítkovické vysoké pece.

(jok)

 

.

Zavřít menu