Medaile za zásluhy městské policie byly poděkováním za práci   

Policisty, hasiče i záchranáře, kteří zasahovali při požáru v Trebišovské ulici loni v prosinci, ocenil starosta města Kutné Hory Lukáš Seifert. Medaile za zásluhy městské policie jim předal v audienční síni Vlašského dvora za přítomnosti představitelů všech složek IZS. Současně jim poděkoval za dlouholetou spolupráci.

Hořet začalo v Trebišovské ulici 12. prosince 2023 po 8 hodině večer. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky IZS. „Jeden ze strážníků je i dobrovolným hasičem, takže na informaci reagoval a hlídka, která byla v blízkosti, okamžitě vyrazila na místo,“ vzpomíná  ředitel Městské policie Václav Mareček. Při jejich příjezdu z domu vycházel kouř a někteří obyvatelé už byli venku. „Strážníkům se podařilo vynést z hořícího objektu seniora, který má problémy s chůzí. Prověřit zbývající byt se jim ale z důvodu silného kouře a rozsahu ohně nepodařilo,“ popisuje dále kritický večer Václav Mareček. Až hasiči v dýchací technice našli v posledním bytě jednu osobu. I přes okamžitě zahájenou první pomoc, převoz do pražské nemocnice, si požár vyžádal oběť nejvyšší.

Hasiči, policisté i další členové IZS často při záchraně lidí nasazují vlastní životy. Medaile za zásluhy je vlastně i takovým poděkováním za jejich práci. „Oslovili jsme jednotlivé složky IZS, aby nominovaly na ocenění pracovníky, kteří měli ten den službu a u případu zasahovali,“ dodal Václav Mareček.

Nominaci a ocenění získali profesionální hasiči HZS Kutná Hora nadpraporčík Petr Hrbek, podpraporčík Jakub Neumann. Za oddělení hlídkové služby Policie ČR Kutná Hora podpraporčík Ondřej Soběslav (z důvodu nemoci za něj ocenění převzal velitel Jiří Krouza), nadstrážmistr Richard Tůma a podpraporčík Jiří Trešl. Za Zdravotnickou záchrannou službu Stč. kraje byli ocenění Věra Jeřábková, sestra záchranářka ZZS Kutná Hora a Aleš Kaizner, řidič záchranář ZZS. Za Městskou polici Kutná Hora strážníci Petr Poklop a Josef Sova.

Součástí slavnostního setkání bylo i poděkování za dlouholetou spolupráci

Ocenění za dlouholetou spolupráci převzala z rukou starosty města také plukovník Blanka Matějů, emeritní ředitelka územního odboru Policie ČR Kutná Hora a nadporučík Karel Nový, emeritní vedoucí obvodního oddělení Policie ČR Kutná Hora.

pra, foto: Lenka Dytrychová

 

Zavřít menu