Areál tří domů na Palackého náměstí v Kutné Hoře je na prodej. Jedná se o nemovitosti na atraktivním místě, v samém srdci historického jádra města a v těsném sousedství parku U tří pávů. Původně gotická stavba, dnes dvouposchoďový nárožní dům s fasádou z nejpozdějšího baroka a mansardovou střechou. 

Z gotické výstavby jsou zachovány sklepy, zčásti obvodové zdivo a patrně přízemní dvorní stavení. Gotické jsou i sklepy pod zahradou. V letech 1696 – 1708 byl vystavěn nový dům, z této doby  pochází  většina kleneb v přízemí. Další přestavba se uskutečnila po požáru roku 1779, kdy bylo přidáno druhé patro a zřejmě upravena fasáda, střecha a poněkud přeřešena dispozice vnitřku. V období klasicismu byly vloženy klenby přízemku zadního stavení, kdežto pravé křídlo pochází až z roku 1898. Na nároží budovy je osazena socha sv. Jana Nepomuckého zhotovená z kutnohorského mušlového vápence.

Nabízený komplex tří domů tvoří:

– dům čp. 379 (podsklepený zděný objekt se třemi nadzemními podlažími, 4 bytové jednotky a 1 nebytový prostor, vše bez nájemních smluv),

– dům bez čp. (podsklepený zděný objekt se dvěma nadzemními podlažími, bytová j. o velikosti 3+1),

– dům bez čp. (nepodsklepený zděný dům s dvěma nadzemními podlažími, v současnosti využívaný jako kavárna).

Areál tří domů se prodává jako celek. Pozemky pod domy (zastavěná plocha a nádvoří) jsou o celkové výměře 513 m2. Nabízené nemovitosti stojí v Městské památkové rezervaci Kutná Hora a jsou nemovitou kulturní památkou.

Cena nemovitostí je 12.000.000,- Kč.

Kontakt: Ekonomický odbor Městského úřadu Kutná Hora – majetkové oddělení, tel: 327 710 180, e-mail: kocourkova@mu.kutnahora.cz

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

.

Zavřít menu