Na Kutnohorsku od pátku přibylo 72 případů covid-19, předseda krizového štábu žádá o důsledné dodržování vládních opatření
Ilustrační snímek ze zasedání krizového štábu dubnu 2020

Aktuální epidemiologická situace byla hlavním tématem zasedání krizového štábu, které svolal jeho předseda, starosta města Kutné Hory Josef Viktora (ANO) na 12. října odpoledne. Podle informací hygieniků je Kutnohorsko i přes enormní nárůst počtu případů nákazy koronavirem jedním z nejméně zasažených regionů. „I když nebyla v rámci ORP Kutná Hora vyhlášena další mimořádná opatření, přesto není na místě situaci zlehčovat,“ zdůraznil Josef Viktora.

K 9. říjnu epidemiologové na Kutnohorsku evidovali 226 případů, z toho 60 v Kutné Hoře). K 12. říjnu se počet nakažených na Kutnohorsku zvýšil na 298 (z toho 84 případů je přímo v Kutné Hoře). Pracovníci hygienické stanice dohledávají kontakty nakažených a požádali o posílení svého týmu o dva až čtyři pracovníky.

„Zdůrazněna byla také připravenost kutnohorské nemocnice k přijímání dalších pacientů s covid-19, kteří budou potřebovat z důvodu zhoršení zdravotního stavu hospitalizaci. Pokračuje spolupráce s kolínskou nemocnicí, kde je rovněž značný nárůst hospitalizovaných pacientů a jejíž kapacity nejsou neomezené. Proto důrazně žádám občany o důsledné dodržování vládních opatření, včetně správné hygieny rukou, dezinfekce atd.,“ řekl Josef  Viktora, předseda krizového štábu s tím, že nad dodržováním platných vládních opatření budou důsledně dohlížet městská i státní policie.

Z důvodu prokázání nákazy a nezbytné karantény je od 12. 10. uzavřena školní jídelna při ZŠ Žižkov. Rodiče byli včas informováni  a město situaci řeší. „Hygienická stanice nedoporučuje stravování dětí řešit v jiných školských zařízení,“ konstatoval Josef Viktora.  Podle předběžných informací Vláda ČR plánuje od středy uzavřít všechny školy.

Pokud nenastanou další mimořádné události, další zasedání krizového štábu se uskuteční 20. října. 

pra

Zavřít menu