Nejaktuálnějším tématem při setkání vedení města s občany byly změny v městské autobusové dopravě, zahájeny budou 14. října

Výrazné změny v městské autobusové dopravě, aktuální situace v kutnohorské nemocnici, pokračující  výstavba III. etapy sportovní haly Klimeška, strategický plán rozvoje města, dopravní generel a další témata zazněla při dalším z řady setkání vedení města s občany, které se konalo 8. října v podvečer v Rytířském sále Vlašského dvora.

Starosta města Josef Viktora (ANO) spolu s místostarosty Vítem Šnajdrem (Piráti) a Silvií Doušovou (STAN a Šance KH) odpovídali na dotazy a připomínky občanů.  Mezi nejaktuálnější téma patřila městská autobusová doprava a výrazné změny, které budou zahájeny již v pondělí 14. října. Současný jízdní řád přestane platit, bude zaveden nový. Některé linky byly přetrasovány. Občané změny, které přispějí ke zlepšení dopravní obslužnosti, uvítali a ocenili,  vznesli i několik připomínek k novému jízdnímu řádu a autobusovým zastávkám. Jak ujistil místostarosta Vít Šnajdr, jedná se o první etapu změn. Až v průběhu měsíce se ukáže, co je potřeba doladit. Nové jízdní řády budou mít platnost do 14. prosince 2019, kdy dojde ke generální změně jízdních řádů v ČR. Počítá se  s tím, že případné změny by do nich byly zahrnuty. Občané mohou své připomínky zasílat na e-mail mhd@kutnahora.cz. Další změny budou následovat. Více o změně městské autobusové dopravy naleznou zájemci na webových stránkách Kutnohorských listů, města Kutné Hory i v tištěné podobě městského zpravodaje.

Mezi dalšími probíranými tématy byla i aktuální situace v kutnohorské nemocnici, výstavba třetí etapy sportovní haly Klimeška, strategický plán města, dopravní generel, parkoviště pro autobusy a automobily v Sedlci, atd. Účastníci setkání z řad veřejnosti ocenili to, že vedení města zavedlo pořádání pravidelných setkání, při kterých se mohou zeptat na to, co je zajímá. Na vedení města měla řada z nich připraveny otázky, zazněly i připomínky a podněty nejen k novému jízdnímu řádu, ale například i k situaci v Potoční ulici, kde je dlouhodobě uzavřen kamenný most a mimo provoz lávka, jejíž rekonstrukci se zatím z technických důvodů nepodařilo dokončit. Občané upozornili i na to, že v Potoční ulici je zvýšený provoz a někteří řidiči nerespektují maximálně povolenou rychlost.

Další setkání vedení města s občany plánuje vedení města opět za půl roku, mělo by se uskutečnit na jaře. Termín bude včas zveřejněn. V úterý 22. října od 17.30 hodin je v Dačického domě se uskuteční setkání vedení města s podnikateli.

Monika Pravdová

Zavřít menu