Hladina Vrchlice kulminovala v neděli večer mezi osmou a devátou hodinou, kdy hladina vystoupala přes sto osmdesát centimetrů. V pondělí ráno po sedmé hodině už se stav pohyboval okolo sto třiceti pěti centimetrů. V osm hodin ráno znovu zasedala Městská povodňová komise. …………………………………………………………………………

Částečně oddychnout si mohou obyvatelé nejhůře postižených domů v Pobřežní ulici. Tady se voda vrátila do koryta a ulice je opět průjezdná, z některých domů se již čerpá voda. Nicméně na místě je opatrnost.
„Vyhráno ještě není, nevíme, co nám dál provede počasí, jaký bude spad srážek, ani kolik přiteče do Vrchlice z okolních toků. Takže rozhodně je třeba zachovat bdělost,“ varuje Zdeněk Voseček, velitel stanice HZS Kutná Hora.
Voda vnikla do domů v Pobřežní ulici, kde napáchala škody.
„Narušenou statiku jsme zatím u žádného ze zasažených objektů nezaznamenali,“ doplnil Voseček.
V současné době městští policisté v součinnosti s pracovníky Městského úřadu kontrolují tok Vrchlice, aby monitorovali možná riziková místa, která by mohla, v případě dalších přívalových srážek ohrožovat zdraví a majetek. Další zasedání Městské povodňové komise je svoláno na třetí hodinu odpoledne.

Bohužel, podle informace velitele Městské policie Oldřicha Kubového vodní přívaly vážně poškodily nedávno opravený akvadukt z konce 15. století, který převáděl vodu z pramene u sv. Vojtěcha pro Kutnou Horu přes údolí přítoku Bylanky. Část stavby se zřítila. Oblast uzavřeli strážníci městské policie.

(jok)

Nebyly nalezeny žádné obrázky

.

Zavřít menu