Počet nakažených koronavirem na začátku roku rychle stoupá. Musíme dodržovat nařízená opatření, připomíná starosta města

V úterý 5. ledna se znovu sešel krizový štáb města, aby projednal situaci v souvislosti s onemocněním covid-19, která se bohužel v současnosti rozhodně nelepší, ale právě naopak.

V posledních dnech došlo podle slov starosty města Josefa Viktory (ANO) k výraznému navýšení počtu nemocných jak na kutnohorském okrese, tak i přímo ve městě. 

  • K 5. lednu bylo na okrese 964 nakažených, což představuje denní přírůstek 127 pacientů.
  • V přepočtu na 100 000 obyvatel to pak představuje 1279 nakažených covidem.
  • Konkrétně pro Kutnou Horu platí 223 nakažených s denním přírůstkem 36 pacientů pozitivních případů s prokázanou nákazou covid-19.

Podle starosty města se v tomto navýšení pravděpodobně projevuje uvolněnější chování lidí na konci roku, tedy vánoční setkávání, a brzy se projeví i následky silvestrovských oslav, ačkoliv se nejednalo o velké organizované akce. 

  • Oproti předvánočnímu období se také zvýšila zaplněnost vyčleněných lůžek v kutnohorské nemocnici. Tam v současné době zbývá přibližně 10 % volných míst z padesáti připravených. 
  • První očkování v kolínské nemocnici podtoupili i kutnohorští zdravotníci. Další harmonogram očkování se teprve doladí.

”Je nezbytné, aby si každý uvědomil, jak důležité je dodržovat veškerá nařízená opatření,“ připomněl starosta města i v souvislosti s ubývajícími lůžky v nemocnici. Zároveň ale doplnil, že se naštěstí stále daří umisťovat všechny pacienty, kteří lékařskou péči potřebují. 

Krizový štáb města se, pokud nedojde k nepředvídaným okolnostem, sejde opět za čtrnáct dní. 

zn

Zavřít menu