Počty nakažených koronavirem v našem okrese mírně klesají, vakcinační místo v GASK zahájí očkování zřejmě v polovině dubna
Ilustrační snímek ze zasedání krizového štábu dubnu 2020

Počty nakažených koronavirem na Kutnohorsku již několik dní mírně klesají. Aktuálně se na našem okrese nenacházejí žádná ohniska nákazy. Tyto informace zazněly dnes odpoledne při dalším z řady pravidelných zasedání krizového štábu ORP Kutná Hora. K 30. březnu evidují epidemiologové v Kutné Hoře 328 potvrzených případů nákazy koronavirem. Oproti minulému zasedání krizového štábu před dvěma týdny byl počet nakažených obyvatel ve městě 446.

„Opět se probíralo zřízení dalšího vakcinačního místa, a to v kongresovém centru v GASKu. Nejpravděpodobnější termín zahájení očkování v GASKu je 19. 4., spíše již 17. 4. (též závisí na dodávkách vakcín),“ uvedl ředitel nemocnice Kutná Hora MUDr. Geřábek.

Od čtvrtka 25. 3. je v provozu Covid-19 odběrové místo na parkovišti u zimního stadionu, které není zdaleka tak vytíženo jako odběrové místo v areálu nemocnice KH. Zájemci se k odběru mohou registrovat na https://www.labweb.cz/…ctl.

Vláda prodloužila nouzový stav do 11. dubna 2021, v souvislosti s tím se prodloužila i stávající opatření.

K jediné změně došlo u opatření omezujícím volný pohyb osob obyvatel mezi 21. hodinou a 5. hodinou ranní přidala mezi výjimky cesty na shromáždění pořádané církví nebo náboženskou společností a účast na něm. Tato výjimka bude platit jen ve dnech 1. až 3. dubna 2021 vždy v čase od 21.00 do 23.59 hodin.

Usnesení vlády č. 314 Prodloužení nouzového stavu v souvislosti s epidemií viru SARS CoV-2

Usnesení vlády č. 315 Prodloužení stávajících krizových opatření(odůvodnění usnesení č. 315)

Zdroj zde: https://www.vlada.cz/…59/

Vedení města apeluje na dodržování nařízení zejména o Velikonočních svátcích.

Pojďme ještě vydržet!

za krizové řízení P. Holíková, red

Zavřít menu