Restaurátoři ve Vlašském dvoře obnovují sgrafitové malby, majetkový odbor a technické oddělení by se měly do zrekonstruovaných prostor vrátit začátkem srpna

Obnova interiérů prvního nadzemního podlaží jihovýchodního a jihozápadního křídla Vlašského dvora je před dokončením. Předpokládaný termín návratu majetkového a technického oddělení do zrekonstruovaných kanceláří v přízemí je podle slov Jana Trávníčka z odboru investic Městského úřadu Kutná Hora  začátek srpna. Před dokončením jsou podlahy kanceláří a kompletace elektroinstalace. Od příštího týdne bude zahájena pokládka kopií historických dlažeb na hlavních chodbách prvního patra. Souběžně s tím restaurátoři obnovují sgrafitové  a monochromní malby, které se ukrývaly pod vrstvami omítek po obvodě stěn hlavního kamenného schodiště do prvního patra .

Vstup do Vlašského dvora od kostela  sv. Jakuba bude znovu zprovozněn po přestěhování kanceláří majetkového a technického odboru. Uzavřena zůstane pouze část přízemní chodby od podatelny směrem na nádvoří v SZ křídle. Podatelna zůstane i nadále v náhradních prostorách prvního patra u arkád. Přístupná je z nádvoří po schodišti přes arkády, nebo výtahem, ke kterému se občané dostanou označeným vstupem od kostela sv. Jakuba.

Stavební práce se po přestěhování  zázemí expozic na arkády přesunou do věže a do severního křídla, kde nyní přechodně úřadují místostarostové. „Předpokládáme, že se na začátku srpna  přestěhují do nově zrekonstruovaných prostor v 1. patře,“ dodal Jan Trávníček.

pra

Zavřít menu