Od prvního dubna letošního roku bude zahájen svoz rostlinných odpadů prostřednictvím biopopelnic také v několika dalších kutnohorských čtvrtích a to Vrchlice, Hlouška, Kaňk, Sedlec, Karlov a Malín. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Každý ze zájemců si pro tento účel musí zajistit speciální hnědou biopopelnici s dvojitým dnem a s větracími otvory. Zájemci o biopopelnice si je mohou zakoupit  za výhodnou cenu od svozové společnosti MVE PLUS, s.r.o.  Cena za nákup biopopelnice o objemu 120 l činí 800 Kč, 240-ti litrová vyjde na 1100 Kč. Biopelnici si lze objednat prostřednictvím e-mailu: mveplus.bioodpad@seznam.cz nebo ji přímo zakoupit ve sběrném dvoře Zelenkova 644, Kutná Hora tel: 606 459 888  od 21. 3.  2013. Na požádání lze za částku 50 Kč zajistit dopravu nádoby ze sběrného dvora na příslušnou adresu.

Svoz biopopelnic od domu bude prováděn zdarma

–   každé liché pondělí pro svozová místa Kaňk, Sedlec, Karlov, Malín  –  od 8.4. do 18.11.2013

–   každé sudé pondělí pro svozová místa Hlouška, Vrchlice – od 15.4. do 25.11.2013

.
„Do biopopelnic je možné ukládat pouze rostlinné odpady jako trávu, vypleté rostliny, ostříhané části rostlin, včetně větví, lodyhy, stvoly, listy, suché listí, k jídlu nevyužitelné plody a podobně. Jiné odpady, včetně živočišných jako jsou kosti nebo maso do biopopelnic neukládejte, znehodnotili byste je pro jejich další využití. Rostlinné odpady znehodnocené jinými odpady ničí průběh procesů, kterými jsou tyto odpady dále zpracovávány a znemožňují jejich využití pro tvorbu kvalitní zeminy,“ upozorňuje místostarosta Jiří Franc.

Pozn.: Svoz ze Žižkova a ulic K Zastávce, Pod Tratí, Táborská , Na terase, V Cihelně, Na Hliništi a Na Rudě náležejících k městské části Vrchlice se bude provádět stejně jako vloni každé sudé pondělí od dubna do konce listopadu.

(red)

.

Zavřít menu