Návrh bytové komise přináší důležitou změnu v systému obsazení startovacích bytů, možnost se nyní otevírá i pro mimokutnohorské uchazeče. Komise připravila také další výběrová řízení na byty dle sociální potřebnosti a pokračovat se bude i ve vyhlašování  klasických výběrových řízení, kde je hlavním kritériem nabídnutá výše nájemného. ……………………..

Návrh bytové komise na obsazování startovacích bytů přináší důležitou změnu, možnost získat takový byt budou mít i žadatelé mimokutnohorští z nízkopříjmových skupin ve věku do pětatřiceti let.
„Přistoupili jsme k tomu proto, abychom rozšířili nabídku i pro ty, kdo by se chtěli do Kutné Hory přistěhovat, najít si práci a žít zde. Nebude to ale samozřejmě na úkor Kutnohořanů, ti budou při výběrovém řízení bodově zvýhodněni,“ ujistil místostarosta Jiří Franc.
Bodovací systém je součástí pravidel pro přidělení bytu a bude vyvěšen na úřední desce. Startovací byty jsou v současné době obsazené, jeden by se měl uvolnit v letních měsících, kdy vyprší současnému nájemci šestiletá lhůta, která je maximem pro obsazení bytů s tímto určením.

Sociální bydlení
Bytová komise připravila také další výběrová řízení na byty dle sociální potřebnosti.
„ Zájem je, vzhledem k nízkému nájmu, obrovský. Do výběrových řízení půjdou tři byty s pevně stanoveným nájemným, kritériem je sociální potřebnost uchazeče,“ konstatoval Franc.
Je vyhlášeno výběrové řízení na byt 2+kk v Benešově ulici a 2+1 v Puškinské ulici, vyhlašovací cena nájemného je v obou případech přes dva tisíce korun. K dispozici bude i jeden větší byt, 4+1 v Benešově ulici. Nájemní smlouva je ve všech případech na dobu určitou, pouze na jeden rok, samozřejmě pouze pro fyzické osoby k vlastnímu trvalému bydlení. Přesné znění zvláštních podmínek výběrového řízení na pronájem těchto bytů je k dispozici na úřední desce.

Klasická výběrová řízení
Kromě již zmíněných bytů se zvláštním režimem nabízí město také v klasickém výběrovém řízení, kdy se soutěží výše nájemného, například nadstandardní byt 4+1 v Šultysově ulici. Startovní výše nájemného je 9900 korun měsíčně.
„Snažíme se pokrýt také potřeby občanů, kteří mají zájem o nadstandardní bydlení v krásných lokalitách Kutné Hory. Chceme trh s byty rozpohybovat a připravujeme proto i další výběrová řízení tržního charakteru,“ doplnil místostarosta Franc.
Bytů v majetku města je ještě dost, některé jsou ihned k dispozici, další se opravují. V poslední době je vidět, že byť existuje stále převis nabídky volných bytů, poptávka po nich zvolna stoupá. Po tři čtvrtě roce se například podařilo vydražit nájem bytu v Barborské ulici.

Jan Šmok

.

Zavřít menu