V říjnu se s filmaři v Kutné Hoře dveře netrhnou. Již patnáctého se v Barborské ulici a u chrámu svaté Barbory chystá natáčení pokračování upírské ságy Underworld, tentokrát s podtitulem Next Generation. 26. a 27.října se bude také v Barborské natáčet televizní seriál „The Musketeers“. Natáčení s sebou nese i dopravní omezení.

.
Na českou část natáčení filmu Underworld – Next Generation má štáb přes 32 milionů dolarů. Část peněz utratí i v Kutné Hoře a na nedalekém zámku Kačina. Film připravuje společnost Lakeshore Entertainment, která má už tři roky stálou pobočku v Praze a vlastní natáčení zajistí produkční firma Stillking Films, která zajišťovala českou část natáčení pro Dítě 44 či Mission: Impossible – Ghost Protocol. Film režíruje Anna Foerster, převážně seriálová režisérka, která však prošla školou Rolanda Emmericha. Na jeho filmech pracovala jako trikařka, kameramanka i režisérka pomocného štábu. Scénář napsal Cory Goodman (Kazatel, The Last Witch Hunter). Z minulého filmu se vrací Kate Beckinsale, jako hlavní hrdinka série Selene, a Theo James, jako její upíří parťák David. Datum české premiéry je naplánované na 27. října příštího roku.

Dopravní omezení v souvislosti s natáčením filmu Undeworld – Next Generation: 15. 10. 2015 bude uzavřena ulice Barborská od křižovatky s ulicí Smíškovou k chrámu svaté Barbory. Současně bude uzavřeno také parkoviště Na Valech.

Od 23. do 28. října letošního roku se bude v Kutné Hoře natáčet část třetí řady oblíbeného seriálu BBC „Tři mušketýři“. Také tentokrát štáb zavítá i na nedalekou Kačinu. O dopravních omezeních souvisejících s tímto natáčením vás budeme včas informovat.

(jok)

.

Zavřít menu