Dopravně bezpečnostní akce Policie České republiky ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR tentokrát se uskutečnila v týdnu od 2. dubna do 5. dubna 2013 na celém území České republiky pod názvem “Zebra se za Tebe nerozhlédne”. …………………………………………………………………………………….

Dubnová akce byla opět zaměřena především na prevenci, a to zejména na bezpečnost chodců v silničním provozu, konkrétně na dodržování pravidel pro správné přecházení vozovky a na nerespektování pravidel provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel vůči chodcům. Akce “Zebra” proběhla v uvedený týden na okrese Kutná Hora. Policistka z preventivně informační skupiny Kutná Hora Vendulka Marečková společně s policisty z dopravního inspektorátu dohlíželi na bezpečnost dětí při přecházení na přechodech pro chodce. Hovořili při tom s dětmi a jejich rodiči, s řidiči vozidel, nejen o pravidlech správného přecházení, ale i o pravidlech provozu na pozemních komunikacích. Nyní se do tohoto preventivního působení zapojili i policisté z obvodních oddělení v rámci jejich služebního působiště. Školáci z rukou policistů dostali drobné dárky, které pro ně připravila již zmíněná pojišťovna.

“Zebra radí”

Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!

Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí.

PRAVIDLO: 3x SE ROZHLÉDNI: VLEVO, VPRAVO, VLEVO A RYCHLE PŘEJDI!

Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!

Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla.

K bezpečnosti chodců při pohybu na silnicích může přispět i vhodné oblečení, které je pro řidiče na dálku dobře viditelné. Pozornost řidiče upoutá chodec oblečený v pestrých barvách a s reflexními prvky. Ty mohou být nejen na oblečení, ale i na aktovkách, batozích, botách.

 

por. Mgr. Vendulka Marečková, PIS PČR ÚO Kutná Hora

.

Zavřít menu