Dvě velké celorepublikové akce čekají o nadcházejícím víkendu kutnohorskou sportovní halu, jedna v aerobiku a druhá v tancích. V předposledním domácím zápase zabojují o druholigové body házenkáři kategorie mladších dorostenců. A přesně týden zbývá do jedné z vrcholných akcí roku 2025 na Klimešce – mistrovství světa korfbalistů do 19 let, které proběhne o Velikonocích a Kutná Hora ožije sportovci a delegacemi zemí z celé Evropy a i Asie.
Seriál Bohemia Aerobic Tour je už tradičním návštěvníkem v Kutné Hoře a nejinak tomu bude i v sobotu 12. 4. Na programu bude na hlavní hale Klimešky úvodní díl pětidílné řady BAT s podtextem pódiové skladby. Organizátorem akce je domácí Fitstudio Jitky Brachovcové, začíná se v 9:30 a k vidění bude přes 70 choreografií od zástupců oddílů aerobiku z celé republiky, např. Liberce, Jičína, Pardubic nebo Chrudimi.
Na tréninkové hale to bude o florbalu a celodenním turnaji týmu FBC Charisma Pečky.
Pestrá bude i neděle 13. 4. Po roce se vrací na Klimešku a její hlavní halu MiA Dance Festival a semifinále této taneční soutěže. Ve třech úrovních Hobby, Advanced a Profi uvidíme vystoupení v mažoretkovém sportu, výrazovém tanci, v aerobiku, dance show, cheer, street dance, ale i třeba v latinskoamerických tancích. Začínáme v 10:00!
Ve 20. kole druhé ligy mladších dorostenců vyzve od 10:00 TJ Sparta Kutná Hora na tréninkové hale tým Lokomotiva Vršovice aneb devátý tým tabulky proti šestému. Jedná se o předposlední domácí utkání v sezoně, tak přijďte povzbudit mladé kutnohorské sportovce.
Klimešku čeká v termínu 18.-20. 4.2025 top akce nejen měsíce dubna, ale svým dosahem určitě nejvýznamnější event roku. Na obou halách se nejprve v základních skupinách v pátek, ve vyřazovacích bojích v sobotu a ve velkém finále v neděli utká celkem 13 týmů o juniorského mistra světa v korfbale!
Mezi týmy z celé Evropy ale i z Asie (Chinese Taipei nebo Hongkong) nechybí ani zástupce Česka! Naši budou chtít navázat na rok 2022, kdy právě u nás na Klimešce brali světové šesté místo v kategorii U19.
Ve skupině D čekají na naše reprezentanty ve skupině D týmy z Německa (utkání v pátek 18. 4. ve 12:30) a Turecka (pátek 18. 4. v 16:15).
Celá korfbalová show začíná již dobrovolnými tréninky na Klimešce ve středu 16. 4., kdy si zatrénují týmy z Nizozemí (aktuální mistři světa) nebo z Taiwanu.
Ve čtvrtek 17. 4. se ve večerních hodinách pokládá speciální umělý povrch na hlavní hale, věší se vlajky a brandují se obě haly.
Zveme všechny příznivce a sportovní fanoušky na slavnostní zahájení v pátek 18. 4.2025 v 10:45 a samozřejmě utkání našich reprezentantů.
V neděli 20. 4.2025 od 13:30 proběhne boj o bronz, finále pak v 15:00 a v 16:15 medal ceremony.
Lístky stále k dostání v síti Ticketportal.
Michal Vavák