Policie ČR žádá veřejnost o pomoc při pátrání po nebezpečném pachateli. K loupežnému přepadení dvou seniorů došlo v noci na úterý 11. 6. v Nepoměřicích – Mileticích. Pachatel ve věku kolem 66 let vnikl do domu pootevřeným oknem, odpojil elektrický proud a poté s tyčí v ruce napadl seniory v jejich ložnici a dožadoval se přitom vydání finanční hotovosti.

I přes svůj pokročilý věk se manželský pár snažil bránit. Paní dokázala z ložnice utéct a zapnout elektřinu, její manžel se snažil pachatele zpacifikovat, tomu se však nakonec podařilo utéct otevřeným oknem. Z místa ujel v červeném golfu trojkové řady, který mezitím policisté nalezli na rozhraní okresů Kolín a Nymburk. Vozidlo je zajištěno.

Po nebezpečném pachateli a vozidle bylo okamžitě zahájeno rozsáhlé pátrání. Z loupežného přepadení seniorů je podezřelý Josef Kovařík narozený 25. 9. 1946, po kterém policisté i nadále intenzivně pátrají. Hledaný má bydliště v okresu Kutná Hora, je vysoký 160 až 190 cm, zdánlivé stáří 60 až 70 let. Bližší informaci k osobě podezřelého volejte na tísňovou linku 158, nebo tel. číslo 602 354 374, či informujte policisty na nejbližší policejní služebně.

Podezřelého muže se nepokoušejte zadržet, je nebezpečný a může být i ozbrojen!

 

.

Zavřít menu