Ve čtvrtek kolem třetí hodiny odpoledne srazila šestašedesátiletá řidička Opelu Astra na přechodu u MŠ Benešova holčičku, která právě s otcem přecházela od mateřské školy směrem k budově Okresního archívu. Žena za volantem pouze otevřela dveře, vyděšenému otci prý řekla ať si dítě lépe hlídá a z místa nehody odjela! …………………………………………

V Kutné Hoře dne 10. 10. 2013 v 14:55 hodin řídila šestašedesátiletá žena vozidlo značky Opel Astra v ulici Benešova směrem k ulici Štefánikova. Před budovou Archívu došlo k situaci, kdy řidička nedbala povinnost nesmět ohrozit chodce na vyznačeném přechodu pro chodce a umožnit jim bezpečně přejít vozovku. Řidička nezastavila vozidlo před přechodem pro chodce v době, kdy již vozidla v opačném jízdním pruhu stála a pouštěla chodce přecházející směrem od mateřské školy k budově Archívu.  Při tomto levým zrcátkem svého vozidla srazila nezletilé dítě, které v dané době se svým otcem přecházelo uvedenou vozovku po přechodu pro chodce. Nezletilé dítě po nárazu spadlo na zem. Řidička na místě zastavila, otevřela dveře a otci dítěte měla říct, ať si dítě lépe hlídá. Poté z místa nehody odjela.

Na základě prováděného šetření této závažné dopravní nehody byla řidička příslušníky DI Kutná Hora téhož dne večer zjištěna i s poškozeným vozidlem v místě svého bydliště a k věci byla vyslechnuta. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledání zjištěna ani uplatněna. Nezletilé dítě utrpělo mnohačetné pohmožděniny na těle, kdy bylo následně ošetřeno v nemocnici. Příčinu a míru zavinění nadále šetří příslušníci Dopravního Inspektorátu Kutná Hora.

por. Mgr. Vendulka Marečková

Pozn.: Podle informace zveřejněné v Kutnohorském deníku nebyla naštěstí zranění natolik vážná a sražená dívka se již v pátek mohla vrátit ke svým kamarádům ve školce.

 

.

Zavřít menu