Akce Sokol – spolu v pohybu byla příležitostí seznámit se s činností organizace, jednotlivými oddíly a zapojit se do cvičení

Kutnohorští sokolové pořádali od 23. do 26. září pro veřejnost akci Sokol spolu v pohybu. Zájemci měli příležitost seznámit se s činností Sokola, jednotlivými oddíly a také se aktivně zapojit. V rámci celorepublikové akce SOKOL – spolu v pohybu nabízeli sokolové zdarma účast na cvičebních hodinách pro muže, ženy, seniory, na trénincích karate, basketbalu a volnou návštěvu posilovny.

„Cílem akce SOKOL – spolu v pohybu je umožnit nečlenům Sokola zúčastnit se sokolské  činnosti a inspirovat je pro účast na sokolských veřejných akcích či přímo k aktivní činnosti v Sokole, tedy ke zdravému pohybu a ke spolkovému životu,“ uvedla Pavlína Šimůnková, starostka T. J. Sokol Kutná Hora. Akce byla zahájena ve středu dopoledne návštěvou dětí  z  MŠ  Pohádka v sokolovně v Tyršově ulici, kde pro ně byla připravena  hodina cvičení na nářadí pod vedením sokolských cvičitelů. Formou  opičí  dráhy se děti seznámily s koněm, švédskou bednou, lavičkou, kruhy a vyzkoušely si svoji rovnováhu, odvahu a obratnost.

Ve  středu  odpoledne  a  v následujících dnech se mohli zájemci z řad veřejnosti   zúčastnit  všech  tréninků  sportovních  oddílů,  cvičení všestrannosti nebo si vyzkoušet posilovací stroje oddílu silového trojboje.

„Spolu  v pohybu jsme zakončili sobotním běžeckým workshopem s Martinem Levým,  trenérem  RunCzech  a  sokolským  basketbalistou.  Naplánované hrátky  pro  rodiče  s  dětmi musely být pro nepřízeň počasí odvolány, nicméně odpolední vlastivědná vycházka po stopách středověkého vodovodu se zastávkou na archeologické základně v Bylanech se konala i přes velmi chladné a větrné počasí,“ doplnila  Pavlína Šimůnková a poděkovala všem za účast. „Těšíme se na setkání při dalších akcích Sokola, při  cvičení, na trénincích. Naše sokolovny jsme připraveni pronajmout i na vaše vlastní sportovní či spolkové aktivity,“ dodala starostka T. J. Sokol. Více informací z činnosti organizace zájemci získají na www.sokolkh.cz, na mailu sokolkutnahora@gmail.com či na FB @SokolKutnaHora

tz, pra

Foto: archiv T. J. Sokol

 

Zavřít menu