České dráhy rozšiřují síť cyklopůjčoven. Se začátkem turistické sezóny otevírají nové půjčovny v sedmi stanicích. Od začátku dubna do konce října si zájemci mohou vypůjčit kola ve stanicích Praha-Smíchov, Kolín, Kutná Hora město, Lysá nad Labem, Poděbrady, Nymburk hl.n. a Neratovice.

.
K dispozici jsou kvalitní krosová kola, ve vybraných půjčovnách navíc také dětská kola nebo elektrokola. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí nebo Českého krasu, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. V nově otevřených půjčovnách v Praze a ve Středočeském kraji je k dispozici celkem přes šedesát kol. Ve stanici Praha-Smíchov si můžou cykloturisté zarezervovat deset krosových kol a dvě dětská kola. V šesti stanicích od Neratovic po Kutnou Horu je rozmístěno celkem 42 krosových kol. K dispozici tu navíc budou i dětská kola (po dvou kusech ve stanicích Kolín, Kutná Hora město a Lysá nad Labem) a elektrokola (po dvou kusech ve stanicích Kolín a Kutná Hora město).
Vyrazit na výlet s  kolem vypůjčeným od ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Kola jsou registrována v systému CEREK, který je přímo napojen na městskou policii, čímž je zajištěno ještě lepší zabezpečení půjčených kol.

Více o cyklopůjčovnách ČD v Česku…

.
Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Praze a Středočeském kraji

Jednodenní nájemné za kolo pro dospělé: základní: 150 Kč; zlevněné: 110 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail, Interrail)

Jednodenní nájemné za dětské kolo: základní: 130 Kč; zlevněné: 90 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail, Interrail)

Jednodenní nájemné za elektrokolo: základní: 350 Kč; zlevněné: 300 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail, Interrail)

Celodenní nájemné dětské cyklosedačky: 60 Kč

Zapůjčení přilby: 25 Kč

Vratná kauce: 1 000 Kč za 1 kolo; 2 000 Kč za 2 – 5 kol; 2 500 Kč za elektrokolo

 (tz)

.

Zavřít menu