Ve sportovním areálu Klimeška dnes odstartoval Festival sportu, jehož cílem je podpořit aktivní životní styl a představit širokou nabídku sportovních klubů v Kutné Hoře a okolí.
Dopolední program byl určen dětem ze základních škol, které si mohly vyzkoušet různé sporty. Děti si v parném dopoledni mohly zabobovat na zasněženém svahu. Hlavní událostí pátečního odpoledne, určeného pro širokou veřejnost, bude předání ocenění „Sportovní srdce Kutné Hory“, kterého se zúčastní olympijský vítěz z Paříže 2024 Martin Fuksa, několikanásobný mistr světa a Evropy v rychlostní kanoistice.
I v sobotu 13. září se festival otevře veřejnosti. Více než 20 sportovních klubů, od kolektivních sportů přes aeroklub, tanečníky, mažoretky až po lyžaře, nabídne ukázky i možnost si jednotlivé sporty na místě vyzkoušet.
Festival pořádají Česká unie sportu Kutná Hora, město Kutná Hora, Kutná Hora v pohybu, z. ú., a místní sportovní kluby. Vstup je zdarma.
pra














































