Kutnohorští florbalisté mají za sebou další účast na mezinárodním turnaji Czech Open. Letošní ročník však nebyl po výsledkové stránce tak vydařený jako ten předchozí. I když ve všech zápasech hraných na 2 x 15 minut byla Kutná Hora rovnocenným soupeřem, vždy doplatila na zbytečné chyby.

Skupina B19:

FBC Kutná Hora – Las Plantas (CZE) 3:4 (1:2)

Branky KH: 11. Dus (Krčík), 16. Vlk (J. Bochníček), 22. Vlk (Vrána)

Utkání, ve kterém Kutná Hora vždy dotahovala náskok soupeře. Las Plantas potrestali každé kutnohorské zaváhání.

FBC Kutná Hora – Team Ponti (SWE) 2:5 (1:2)

Branky KH: 13. Reithar (Dus), 27. Pospíšil (Dus)

Předvedená hra kutnohorského celku neodpovídala konečnému výsledku. Paradoxně Kutná Hora odehrála nejlepší zápas na turnaji, ale švédští ostrostřelci měli přesnější mušku v zakončení.

FBC Kutná Hora – FBC Trnava (SVK) 1:2 (0:1)

Branka KH: 27. Pospíšil (J. Bochníček)

Brzké ranní utkání lépe sedlo slovenskému celku. V defenzivně laděném utkání našli o jednu skulinku více hráči Trnavy.

1. kolo vyřazovací části (1/128 final)

FBC Kutná Hora – Sightseers (SVK) 1:3 (1:1)

Branka KH: 7. Reithar

Do utkání vstoupila Kutná Hora lépe, ujala se v 7. minutě vedení. Ovšem pak se zbytečnými fauly dostala pod tlak. Po chybě při střídání Sightseers vyrovnali, vzápětí se dostali do vedení díky využité přesilové hře. Vítězství korunovali slovenští hráči třetí brankou necelých sedm minut před koncem druhého poločasu. Kutná Hora se pokoušela o zdramatizování zápasu a srovnání výsledku, ale míček si cestu do cílové stanice nenašel, i když pokusů bylo nespočet.

Sestava Kutné Hory: B. Bochníček  – Reithar, Pospíšil – Šesták, Vrána – Baťa, J. Bochníček, Vlk – Spurný, Krčík, Dus