O víkendu se uskutečnilo mistrovství republiky jednotlivců v kuželkách. Kuželkářský oddíl TJ Sparta Kutná Hora měl několik želízek v ohni. Největšího úspěchu dosáhl na kuželně v Horním Benešově Vojtěch Kosina, když vybojoval titul Mistr České republiky pro rok 2013. …………………………………………………………….

Dorostenky soutěžily na kuželně v Hazlově a naše Nela Kratochvílová na svém prvním velkém turnaji obsadila 21.místo, druhá naše hráčka, Klára Šuhajová, byla 27. Junioři hráli v Českých Velenicích, náš reprezentant Leoš Vobořil se neprobojoval do finálové dvacítky a skončil na 29.místě. V Zábřehu bojovaly ženy. Kutnohorská Eva Renková se probojovala do finále, zde nezopakovala svůj výkon z kvalifikace a obsadila celkové 23.místo.

Titul putuje do Kutné Hory!
Největší naděje jsme vkládali do našich žáků Vojtěcha Kosiny a Kryštofa Hartmana, kteří o svůj titul bojovali na kuželně v Horním Benešově v disciplíně 100 hodů sdružených. Vojta Kosina si vylosoval startovní číslo jedna a všem ukázal, že je opravdovou jedničkou. Zahrál skvěle a výkonem 442 poražených kuželek si vybojoval titul Mistr České republiky 2013. Na druhém místě skončil Jaromír Valenta ze Sokola Teplá výkonem 433 kuželek a bronzový byl Vojtěch Novák z SKK Dubňany za výkon 421 poražených kuželek. Druhý náš zástupce Kryštof Hartman skončil na 11.místě.


Vojta Kosina
Zleva stříbrný Jaromír Valenta z TJ Sokol Teplá, uprostřed vítěz Vojtěch Kosina a vpravo Vojtěch Novák z SKK Dubňany.

V neděli pak pokračovalo 16 nejlepší v soutěži sprint (2×15 hodů sdružených). Sprint se hraje vyřazovacím způsobem na body, v případě rovnosti rozhoduje „náhlá smrt“. Kryštof Hartman se probojoval až do bojů o finále, kde byl poražen pozdějším vítězem Jaromírem Valentou ze Sokola Teplá. V souboji o bronzovou medaili prohrál po nerozhodné hře systémem „náhlá smrt“ s Jaroslavem Bulantem z TJ Jiskry Hazlov, takže si z Horního Benešova odváží nepopulární bramborovou medaili.

Jiří Halfar, oddíl kuželek TJ Sparta Kutná Hora

.

Zavřít menu