Klimešku čeká florbalový víkend

Veledůležitý mistrovský zápas a dva celodenní turnaje dětí a mládeže. Taková bude florbalová sobota a neděle o nadcházejícím víkendu v kutnohorské sportovní hale. Pouze v neděli dopoledne naruší florbalový víkendový program volejbal.

Sobota 16.3. hned od rána vyplní hlavní halu turnaj přípravek a samozřejmě i za účasti domácího FBC. Ty nejmenší kutnohorské florbalisty čekají 4 zápasy a konkrétně od 9:00 s Mladou Boleslaví, v 10:30 vyzvou naši říčanské Draky. Ve 12:00 a 13:30 vypuknou derby s Pitbulls Kolín a jejich dvěma týmy přípravek.

Souboje těch nejmenších navodí tu správnou atmosféru pro highlight víkendu – vstup prvoligového týmu žen FBC do čtvrtfinálové série playoff proti SK Jihlava. Naše holky postoupily z osmifinále před Horní Suchou ve 2 zápasech o uplynulém víkendu, Jihlava musela bojovat o postup do 1/4 finále až do rozhodujícího 3.zápasu v úterý s Hradcem Králové.

FBC se s týmem z Vysočiny utkal v základní části skupiny východ 1.ligy dvakrát a oba zápasy dopadly těsně a vždy ve prospěch domácích v poměru 6:5. To slibuje pro čtvrtfinálovou sérii velmi dramatický průběh a kvalitní florbalovou podívanou.

Začátek zápasu jest v sobotu 16.3.2024 od 18:00, odveta se hraje hned druhý den v Jihlavě a případně třetí zápas v úterý večer na palubovce hlavní haly Klimeška!

Přijďte holkám zafandit a pomoci vstoupit do série vítězstvím.

Neděle 17.3. vyplní program na hlavní hale krajský přebor dívek U20 ve volejbalu za účasti domácích. Hlavní halu obsadí až do podvečera opět florbal a sice turnaj starších žáků. FBC čeká zápasy s Dvorem Králové od 9:50 a s TJ Sokol Královské Vinohrady (13:10).

Po pěti tréninkových kempech v první polovině března o tomto víkendu Klimeška v otázce pobytů odpočívá a připravuje se na náročnou druhou půlku měsíce. Postupně totiž přivítá korfbalovou reprezentaci do 19 let, basketbalový výběr dívek U14 z východních Čech, dvakrát volejbalovou reprezentaci do 20 let. Ta u nás bude ladit formu na blížící se kvalifikaci na mistrovství Evropy v termínu 4.-6.4.2024 (https://kutnohorskelisty.cz/sport/na-klimesce-se-bude-bojovat-o-postup-na-me-volejbalistu-do-20-let).

Krom výše zmíněného o budeme o Velikonocích hostit basketbalovou reprezentaci do 15 let a volejbalovou do 18 let.

Michal Vavák

 

Zavřít menu