Nejstarší děvčata z KTM-twirl teamu se zúčastnila další soutěže, ze které si přivezla několik ocenění. 24. března 2015 se konal druhý ročník mažoretkové a twirlingové soutěže „O Postoloprtský střevíc“ a twirlingový team z Kutné Hory pod vedením Kateřiny Ronovské a hlavičkou DDM Dominik Kutná Hora se účastnil v několika kategoriích.

V Miniformaci Baton s choreografií „Rumour has it all“ jsme dosáhly na stříbrnou medaili a v Miniformaci Twirling dokonce na 1.místo a zlatý pohár byl náš. Twirlingová skladba „Phoenix“ byla navíc oceněna zvláštní cenou poroty jako „Nejlepší twirlingová skladba“. Získaly jsme tak kromě medailí a pohárů i krásnou trofej – „Postoloprstký střevíc“. Děvčata navíc soutěžila i v sólech, poprvé všechny proti sobě. Na stupínky sice tentokrát nedosáhly, nicméně se svými výkony mohou být spokojené.
Twirling je sport, který v sobě spojuje prvky gymnastiky, baletu a dalších tanečních stylů a práci s twirlingovou hůlkou. Pokud jej chcete vidět naživo v podání kutnohorského teamu zaškrtněte si v kalendářích datum 10.4.2015, kdy se uskuteční 1. twirlignový večer. Bližší informace se dozvíte již brzy. Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům a doprovodu, obci Potěhy a DDM za prostory pro tréninky a všem, kteří nás podporují a také trenérce Kateřině Ronovské.

Monika Šubínová

.
Twirling
                                                                                                                                      Foto: Václav Žatečka

.

Zavřít menu