Kutnohorští kuželkáři bodovali na krajském mistrovství

V lednu se konalo v našem kraji Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) jednotlivců pro rok 2018 ve všech kategoriích. Znamenitě si vedli zejména naši mladí kuželkáři.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2018 – dorostenci a junioři

První lednovou sobotu 6.ledna na kuželně v Poděbradech proběhlo MJ SKKS pro rok 2018 v dorosteneckých kategoriích, kde se bojovalo o titul v disciplíně 120 hodů sdružených.

V soutěži dorostenců jsme měli jediného zástupce Jakuba Vaňka, který o pouhou jednu kuželku výkonem 520 zůstal na nepopulárním čtvrtém místě. Zvítězil domácí Lukáš Poláček výkonem 547 poražených kuželek. V kategorii dorostenek Kutná Hora neměla své zastoupení.

Souběžně v Kosmonosích o svůj titul Mistr Středočeského kraje 2018 bojovali juniorky a junioři.

V soutěži juniorů jsme měli jediného zástupce Michala Hrčkuláka, který nám udělal obrovskou radost a výkonem 551 kuželek zvítězil a vybojoval si tak postup na květnové MČR do Dačic. Druhé místo získal domácí Jaromír Fabián za 543 kuželek a třetí byl Jakub Šmidlík ze Sokola Tehovec výkonem 525 kuželek.

V kategorii juniorek byla nejlepší Jitka Vacková z KK Jiří Poděbrady výkonem 511 kuželek, druhé místo obsadila kutnohorská Klára Miláčková za výkon 481 kuželek. Obě tyto hráčky postupují na letošní MČR do Rosic.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2018 – žáci – žákyně

V neděli 21. ledna se na nové benešovské kuželně uskutečnilo MJ SKKS 2018 v kategorii žáků a žákyň. Mladší žáci (10-12 let) společně se staršími žáky (13 -14 let) soutěžili v disciplíně 100 hodů sdružených o titul Mistr Středočeského kraje 2018 a zároveň o postup na letošní Mistrovství ČR jednotlivců.

V soutěži žáků zvítězil Michal Petráš z KK Kosmonosy výkonem 386 poražených kuželek. Druhé místo obsadil kutnohorský Adam Janda za výkon 383 kuželek a třetí místo jen o jednu kuželku horším výkonem obsadil Matyáš Kratochvíl z KK Jiří Poděbrady. Bramborová medaile zbyla na dalšího kutnohorského hráče Vítka Kosinu za 378 kuželek. Vojta Zajíc byl pátý a Lukáš Kučera obsadil sedmou příčku.

V soutěži žákyň kutnohorská mladší žákyně Martina Kašparová obsadila v konkurenci starších a zkušenějších soupeřek sedmé místo. Zvítězila celkem jasně Lucie Dlouhá z KK Kosmonosy výkonem 412 kuželek. Vítězové postupují na MČR

Mistrovství SKKS jednotlivců 2018 – senioři

Na dobře připravené kutnohorské kuželně se tento víkend uskutečnilo MJ SKKS 2018 v kategorii seniorů (50-59 let) a nové kategorii seniorů 60+ (muži nad 60 let) v disciplíně 2×120 hodů sdružených. Celkem 48 hráčů bojovalo o titul Mistr Středočeského kraje 2018 a zároveň o postup na letošní Mistrovství ČR jednotlivců.

V soutěži seniorů Luboš Beneš z KK Kosmonosy celkovým výkonem 1192 poražených kuželek. Vladimír Matějka ze Sokola Tehovec na druhém místě byl o pouhých pět kuželek horší a dosáhl výkon 1187 kuželek. Bronzovou medaili nakonec vybojoval domácí hráč Vladimír Holý za 1143 poražených kuželek. Umístění další kutnohorských hráčů – Jiří Barbora 6.místo a Petr Dus 15.místo.

V kategorii seniorů 60+ po sobotní kvalifikaci byl František Tesař na třetím místě, Václav Jelínek na pátém a Zdeněk Končel na 10.místě. Nedělní finále se z kutnohorských hráčů nejlépe povedlo Zdeňku Končelovi a celkově skončil na pátém místě výkonem 1105 kuželek. První tři místa obsadili hráči Sokola Benešov. Vítěz Ivan Januš dosáhl výkonu 1177 kuželek. Umístění další kutnohorských hráčů – František Tesař 7.místo, Václav Jelínek 8.místo a Jaroslav Čermák 10.místo.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za perfektně připravenou kuželnu na tyto přebory a za skvělou organizaci, rozhodčím za bezchybné řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2018 – muži

Souběžně v Benešově proběhlo MJ SKKS pro rok 2018 v kategorii mužů, kteří bojovali o titul v disciplíně 2×120 hodů sdružených.

TJ Sparta Kutná Hora měla mezi 37 startujícími své dva zástupce. Leoš Vobořil předvedl vyrovnané výkony, ale na lepší umístění to bylo málo. Nakonec skončil na dvacátém místě, Dušan Hrčkulák byl dvacátýtřetí. Zvítězil Tomáš bek z kuželkářského klubu SDS Sadská výkonem 1191 kuželek.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2018 – ženy a seniorky

Do třetice na kuželně v Kosmonosích bojovaly ženy a seniorky o svůj titul v kategorii 120 hodů sdružených. V ženské kategorii byla nejlepší kutnohorská Eva Renková a výkonem 527 kuželek si zajistila postup na MČR do Třebíče. Další kutnohorská hráčka lenka Klimčáková byla šestá.

Mezi seniorkami se Hana Barborová umístila na nepopulárním čtvrtém místě, když od medaile ji dělilo pouhých pět kuželek.  Zvítězila Magdaléna Moravcová z kuželkářského klubu Jiří Poděbrady výkonem 552 kuželek.

Podobně jako u mužů byla i letos pro ženy vytvořena nová kategorie seniorky 60+. V tomto prémiovém ročníku zvítězila naše Zdeňka Vokolková výkonem 509 kuželek a vybojovala si postup na květnové MČR do Přelouče. Na čtvrtém místě pak skončila Marie Adamcová.

Jiří Halfar, předseda oddílu kuželek TJ Sparta Kutná Hora