Po tříměsíční přestávce pokračoval v sobotu 20.dubna již sedmým mistrovským turnajem Pražský přebor mladších žákyň. Jeho pořadatelem byl oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora, který ho uspořádal z důvodů nepříznivých klimatických podmínek na Zimním stadionu v Kutné Hoře. ……………………………………………….

V letošním mistrovském ročníku Pražského přeboru startuje celkem 9 týmů – ASTRA Praha, DHC SLAVIA Praha, HC HÁJE Praha, SOKOL Kobylisy II., SOKOL Vršovice, SHK D-P Pardubice, TJ Turnov, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Každý tým uspořádá v mistrovském ročníku 2012-2013 jeden turnaj, kterého se vždy zúčastní 6 týmů a 3 týmy mají střídavě volno. Všechny turnaje se hrají systémem každý s každým, hrací doba v nich je 2 x 15 minut.
Kutnohorský tým děvčat čekal v sobotu v domácím prostředí pátý mistrovský turnaj této sezóny, v tom druhém a čtvrtém měl totiž volno. Naopak v kutnohorském turnaji měl volno tým SHK D-P Pardubice, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SOKOL Kobylisy II. V sobotním domácím turnaji se týmu mladších žaček SPARTY výsledkově nedařilo, soupeřky tentokrát byly nad jejich síly. Nejblíže k bodovému zisku měl kutnohorský tým v posledním utkání proti Turnovu, po prohraném 1.poločasu 0:5 v tom druhém dokázal sice vyrovnat na 5:5, závěr však vyšel lépe soupeři. Herně i brankově se nejvíce prosazovala Míša Horáková a také Nikola Mistrová a Štěpánka Neumanová. Ostatním ale tentokrát poněkud zaostávali.

6.SPARTA Kutná Hora5  –  0 – 0 – 530 : 780

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem: Kocourková L. /br/ – Horáková M. 12, Mistrová 11, Neumanová 6, Netolická 1, Daňková, Gavlasová, Kernerová, Kocourková M., Krupková  a Vlasáková E. Trenérky: Saláková Andrea – Třískalová Líba.

Další mistrovský turnaj čeká mladší žačky SPARTY v neděli 12.května v Praze a pořádat ho bude oddíl HC HÁJE.