Na Havířském cykloorienťáku byly nejpočetnější kategorií “rodiny s dětmi” 

V sobotu 4. září se konal pátý ročník Havířského cykloorienťáku pořádaný Ivou a Tomášem Ligenzovými pod záštitou TJ Turista – Cykloturistického oddílu Kutná Hora. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – cykloorienťák smíšených dvojic a pěší orientační závod pro rodiny s dětmi. Zúčastnilo se 25 týmů.

Trasa závodu vedla po přírodních a kulturních zajímavostech Kutné Hory a okolí. Rodiny s dětmi měly rozmístěné kontroly především na Kaňku. U živých kontrol si ověřily sportovní všestrannost a u hádanek logické myšlení. „Letos jsme spojili síly s T.J. Sokol Kutná Hora, kteří zatraktivnili kontroly a připravili opičí dráhu pro děti. Cykloturistický oddíl připomněl dlouholetou činnost výstavou triček z akce Prázdniny na kole. Program obohatila i kaňkovská knihovna a vystoupení Divadélka Kůzle,” prozradila Iva Ligenzová. Večer proběhlo vyhlášení vítězů a posezení u kytar.

VÝSLEDKY:

Rodiny s dětmi:
1. místo Martin Setnička se synem Matějem
2. místo Martina Šenkýřová a Martin Šenkýř se synem Ondrou
3. místo Barbora Votápková a Jakub Votápek se synem Tondou

Cyklisté:
1. místo Linda Salajková a Jakub Veverka
2. místo Petra Čepková a Patrik Balvín
3. místo Ivana Lakušová a Jakub Navrátil

Více informací o závodu a pravidlech se můžete dozvědět na webových stránkách: www.havirskycykloorientak.cz.

Děkujeme za podporu městu Kutná Hora, Podlahářství Vojtěch Vavřička, TJ Turista – Cykloturistickému oddílu Kutná Hora a Klubu českých turistů.

Autor fotek: Přemek Veverka

Zavřít menu