Souboj s Helenou Jiranovou vyhrál Petr Svoboda v nejlepším českém čase!

Na atletickém stadionu Olympie v Kutné Hoře se ve středu v rámci HESU meetingu představilo hned několik reprezentantů, mistrů světa i Evropy, kteří se představili ve skoku dalekém, běhu 150m, 100 a 110m překážek a 200m překážek.

Hned první „super“ výkon padl ve společném exhibičním závodě mužů na 110m a žen na 100m, ve kterém došlo na souboj Petra Svobody s Helenou Jiranovou. Právě ona vyhecovala elitního českého překážkáře k vůbec nejlepšímu českému času historie 13,10s, který ovšem vzhledem k exhibici nemohl být jako český rekord uznán.

Na dvoustovku překážek se postavila mistryně světa Zuzana Hejnová, která pomýšlela na neoficiální český rekord. Ovšem silnější protivítr českou běžkyni přibrzdil a ta za nejlepším světovým výkonem přece jen několik setinek zůstala. Ve vedlejší dráze si neobvyklou překážkařskou dvoustovku vyzkoušela také Denisa Rosolová.

Celé odpoledne ale hlavně patřilo dětem, které závodily v  bězích, skocích i v soutěži o „Nejvšestrannějšího atleta“ – v žákovském trojboji pro ročníky 2005 a mladší s disciplínami 50m, skok daleký z místa a hod medicimbalem.

„Těší mě tak obrovský zájem dětí o atletiku, hosty v Kutné Hoře vítám a přeji jim výborné výkony,“ uvedl na začátku mítinku místostarosta Kutné Hory Josef Viktora.

(red)

Zavřít menu